شب گذشته با برگزاری آیین اختتامیه دومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف نامزدها و برگزیدگان این دوره جشنواره معرفی شدند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه به نقل از دبیرخانه جشنواره این مراسم با حضور مدیران و مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش، فیلم‌سازانی چون پوران درخشنده، محسن امیر یوسفی، مجید برزگر و نیما عباس پور، فیلم‌سازان حاضر در جشنواره و جمعی از ساکنین جزیره کیش برگزار شد. در ابتدای این مراسم دکتر رضوانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن خیر مقدم به مهمانان جشنواره به تشریح اهداف کلان و اهمیت برگزاری این جشنواره برای جزیره کیش پرداخت. وی با اشاره به تاثیر هنر در دنیای امروز گفت: جامعه هنری اگر خوب در جریان مسائل روز قرار بگیرد و اگر از سوی مدیران و مسئولین مورد تکریم و احترام واقع شود محصول آن تولید آثاری تاثیرگذار و ماندگار خواهد بود. وی همچنین با اشاره به موضوعات اصلی جشنواره و نقش مهم فیلم‌های پندآموز برای آموزش جوانان و تایین مسیر جامعه، توجه به مفهوم اقتصاد مقاومتی را یکی از اولویت‌های کاربردی جزیره کیش و جلب نگاه فیلم‌سازان جوان برای به تصویر کشیده شدن ویژگی‌ها و زیبایی‌های جزیره را از دیگردغدغه‌های برگزاری این جشنواره دانست.

در ادامه این جشنواره سعید یکه دهقان دبیر دومین دوره این جشنواره ضمن تشریح روند اجرایی این دوره جشنواره از توجه ویژه دبیرخانه این جشنواره به رسانه‌های تخصصی فیلم کوتاه برای اطلاع رسانی خبر داد و ارسال ۹۳۸ فیلم و انتخاب ۸۰ فیلم کوتاه برای حضور در جشنواره را از نتایج این راهکار عنوان کرد. وی همچنین از اکران فیلم‌های برگزیده جشنواره در ساعت ۱۰ روز ۱۱ اسفند و در محل سالن فرهنگ و هنر لبخند جزیره کیش خبر داد.

در ادامه این برنامه اسامی نامزدها و برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به شرح زیر اعلام شد:

 

نامزدهای بهترین انیمیشن:

ساره شفیعی‌پور برای انیمیشن کوتاه «درخت»

سعادت رحیم‌زاده برای انیمیشن کوتاه «کودکان بلوط»

لیلا خلیل‌زاده برای انیمیشن کوتاه «ماهی سرخ شده»

محبوبه محمدزکی برای انیمیشن کوتاه «جوجه ماشینی»

اصغر صفار و عباسی جلالی یکتا برای انیمیشن کوتاه «هزار افسان»

جایزه بهترین انیمیشن اهدا شد به سعادت رحیم زاده برای انیمیشن کوتاه «کودکان بلوط»

جایزه ویژه داوران به طور مشترک اهدا شد به محبوبه محمدزکی برای انیمیشن کوتاه «جوجه ماشینی» و اصغر صفار و عباس جلالی یکتا برای انیمیشن کوتاه «هزار افسان»

 

جایزه بهترین فیلم با موضوع توصیف جزیره کیش اهدا شد به:

علی کلانتری برای مستند کوتاه «تاریخ مرجانی زاگرس»

بشیر آزادپور برای مستند کوتاه «جزیره آهوان»

 

 نامزدهای بهترین مستند کوتاه

علی نیکوکار برای مستند کوتاه «باروری ابرها»

مهدی اسدی برای مستند کوتاه «جمعه قالی»

آتبین حسینی برای مستند کوتاه «مرز مه آلود»

علیرضا دهقان برای مستند کوتاه «اُوسیا»

معصومه نورمحمدی برای مستند کوتاه «سوزنگرد»

 

جایزه بهترین مستند کوتاه اهدا شد به معصومه نورمحمدی برای مستند کوتاه «سوزنگرد»

جایزه ویژه هیأت داوران اهدا شد به علیرضا دهقان برای مستند کوتاه «اُوسیا»

 

نامزدهای بهترین پژوهش و تحقیق در مستند»

آتبین حسینی برای مستند کوتاه «مزر مه‌آلود»

مهدی اسدی برای مستند کوتاه «جمعه قالی»

معصومه نورمحمدی برای مستند کوتاه «سوزنگرد»

علیرضا دهقان برای مستند کوتاه «اُوسیا»

رجبعلی مختارپور برای مستند کوتاه «تاریخ مرجانی زاگرس»

علی نیکوکار برای مستند کوتاه «باروری ابرها»

جایزه بهترین پژوهش به طور مشترک اهدا شد به: آتبین حسینی برای مستند کوتاه «مرز مه‌آلود» و علی نیکوکار برای مستند کوتاه «باروری ابرها»

 

نامزدهای بهترین کارگردانی بخش مستند

 

مصطفی امامی برای مستند کوتاه «غلامرضا»

معصومه نورمحمدی برای مستند کوتاه «سوزنگرد»

علیرضا دهقان برای مستند کوتاه «اَوسیا»

سیدستار چمنی گل برای مستند کوتاه «74»

مهدی اسدی برای مستند کوتاه «جمعه‌ قالی»

وحید مباشری برای مستند کوتاه «محله ما»

جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند اهدا شد به مهدی اسدی برای مستند کوتاه «جمعه‌ قالی»

 

جایزه بهترین فیلم با نگاه اقتصاد مقاومتی به صورت مشترک اهدا شد به علیرضا سلمان‌پور برای مستند کوتاه «بوی تلخ چرم» و فرهاد درودگر                                برای مستند کوتاه «مرد بتنی (مرد سیمانی)»

 

نامزدهای بهترین فیلم‌برداری فیلم‌های داستانی

 

سرکیو مسگری برای فیلم کوتاه «خانه سفید»

امیر موسوی برای فیلم کوتاه «نسبت خونی»

سینا کرمانی‌زاده برای فیلم کوتاه «هنور نه»

آیین ایرانی برای فیلم کوتاه «ایمپرشن ایکس پی اس ۱۶۰»

آیین ایرانی برای فیلم کوتاه «سینما، نمایشگاه مجهول و داستان ما»

هاشم مرادی برای فیلم کوتاه «ازحسکه با عشق»

جایزه بهترین فیلم‌برداری ضمن تقدیر از آیین ایرانی برای فیلم کوتاه «ایمپرشن ایکس پی اس ۱۶۰» اهدا شد به امیر موسوی برای فیلم کوتاه «نسبت خونی»

 

نامزدهای بهترین تدوین فیلم‌های کوتاه داستانی

 

محمد اسماعیلی برای فیلم کوتاه «عملیات ۷۴۷»

سالم صلواتی و توفیق امانی برای فیلم کوتاه «آیینه‌های پریده رنگ»

علی مسلمی برای فیلم کوتاه «نجس»

امید شمس برای فیلم کوتاه «گذر»

سعید نجاتی و عماد خدابخش برای فیلم کوتاه «باران آهسته می‌بارد»

جایزه بهترین تدوین اهدا شد به محمد اسماعیلی برای فیلم کوتاه «عملیات ۷۴۷»

 

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم‌های کوتاه داستانی

 

کمال پرناک برای فیلم کوتاه «هستی»

حامد نجابت برای فیلم کوتاه «اشیاء گمشده»

آرین وزیر دفتری برای فیلم کوتاه «هنوز نه»

بهرام و بهمن اراک برای فیلم کوتاه «نجس»

حسین امیری دوماری و پدرام پور امیری برای فیلم کوتاه «نسبت خونی»

امیر توده روستا برای فیلم کوتاه «جای منو تو اتاق بنداز»

اسماء ابراهیم زادگان برای فیلم کوتاه «حفره مشترک»

سالم صلواتی برای فیلم کوتاه «آیینه‌های پریده رنگ»

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره ضمن تقدیر از کارگردانان فیلم‌های «آیینه‌های پریده رنگ» و «هستی» به طور مشترک اهدا شد به اسماء ابراهیم زادگان برای فیلم کوتاه «حفره مشترک» حامد نجابت برای فیلم کوتاه «اشیاء گمشده»

 

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه فیلم‌های کوتاه داستانی

 

مهدی بوستانی شهر بابکی برای فیلم کوتاه «درس»

ناصر ضمیری برای فیلم کوتاه «شیر تلخ»

اسماء ابراهیم زادگان برای فیلم کوتاه «حفره مشترک»

حسین امیری دوماری، محمد داوودی، پدرام پور امیری برای فیلم کوتاه «نسبت خونی»

آرمان خوانساریان برای فیلم کوتاه «قرص برنج» و «سبز کله‌غازی»

سهیل امیر شریفی برای فیلم کوتاه «دیدن»

جایزه بهترین فیلم‌نامه ضمن تقدیر از نویسندگان فیلم نامه «نسبت خونی» اهدا شد به آرمان خوانساریان برای فیلم کوتاه «سبز کله‌غازی» و «قرص برنج»

 

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

حسین امیری دوماری و پدرام پور امیری برای فیلم کوتاه «نسبت خونی»

بهرام و بهمن ارک برای فیلم کوتاه «نجس»

حامد نجابت برای فیلم کوتاه «اشیاء گمشده»

سالم صلواتی برای فیلم کوتاه «آیینه‌های پریده رنگ»

اسماء ابراهیم زادگان برای فیلم کوتاه «حفره مشترک»

مهدی آقاخانی برای فیلم کوتاه «درپیکر»

دیپلم افتخار بهترین فیلم جشنواره اهدا شد به سالم صلواتی برای فیلم کوتا «آیینه‌های پریده رنگ» و تندیس جشنواره و جایزه بهترین فیلم جشنواره اهدا شد به بهمن و بهرام ارک برای فیلم کوتاه «نجس»

جایزه ویژه هیات داوران اهدا شد به مهدی آقاجانی برای فیلم کوتاه «درپیکر»

پیوند کوتاه: http://www.fidanfilm.ir/b/1c1