فهرست جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار برای ورود به رقابت اصلی نامزدی اسکار بهترین فیلم کوتاه

 

توجه: این فهرست به مرور با اطلاعات و معرفی کامل هر جشنواره به روزسانی خواهد شد.

 

جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما اسپانیا

جایزه گویا برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه گویا برای بهترین انیمیشن کوتاه

 

جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما فرانسه (جوایز سزار)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جوایز آکادمی سینما و تلوزیون کانادا

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

 

جوایز AFI (کالیفورنیا، آمریکا)

جایزه بزرگ جشنواره

 

جشنواره فیلم انیمیشن انیما (بلژیک)

جایزه بزرگ انیما برای بهتری انیمیشن کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

 

جشنواره انیمیشن انیما موندی (برزیل)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره انیمیشن زاگرب (کرواسی)

جایزه بزرگ جشنواره

 

جشنواره فیلم ANN ARBOR (میشیگان، آمریکا)

جایزه کن بروس (بهترین فیلم جشنواره)

جایزه لاورنس کاسدن (بهترین فیلم کوتاه داستانی)

جایزه گاس ون سنت (بهترین فیلم کوتاه تجربی)

جایزه کریس فراین (بهترین انیمیشن کوتاه)

 

جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی (فرانسه)

جایزه بزرگ جشنواره (کریستال انسی)

جایزه هیات داوران

 

جشنواره فیلم کوتاه آسپن (کلورادو، آمریکا)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کمدی

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه Best Short Short

 

جشنواره بین‌المللی فیلم و ویدئوی آتن (اوهایو، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه تجربی

 

جشنواره فیلم آتلانتا (جورجیا، آمریکا)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره فیلم آستن

جایزه هیات داوران به بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه هیات داوران به بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین (آلمان)

جایزه خرس طلایی بخش مسابقه بین‌الملل فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم برمودا (برمودا)

جایزه برموردا به بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو (اسپانیا)

جایزه بزرگ جشنواره

 

جوایز هنرهای سینمایی و تلویزیون بریتانیا، جوایز بفتا (بریتانیا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه انگلیسی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کن (فرانسه)

نخل طلای بهترین فیلم کوتاه

 

جشواره بین‌المللی فیلم کارتاژ (کلومبیا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان شیکاگو (ایلینوی، آمریکا)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه هیات داوران بزرگسال

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی هیات داوران بزرگسال

 

جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو (ایلینوی، آمریکا)

هوگوی طلایی برای بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی انیمیشن سینانیما (پرتغال)

جایزه بزرگ جشنواره

 

جشنواره فیلم سینه‌کوئست (کالیفورنیا، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلرمون ــ فران (فرانسه)

جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بزرگ بخش مسابقه ملی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کلیولند (اوهایو، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره فیلم کورک (ایرلند)

جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بزرگ برای بهترین فیلم کوتاه ایرلندی

 

جوایز دیوید دوناتلو، آکادمی هنرهای سینمایی ایتالیا

جایزه بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم دبی (ایالات متحده عربی)

جایزه بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره فیلم کوتاه و انیمیشن اینکانترز (بریتانیا)

جایزه بزرگ جشنواره (جایزه بریف)

جایزه بزرگ بخش مسابقه انیمیشن

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه فلیکرز (استرالیا)

 جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه یورماس گروس برای بهترین انیمیشن بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بهترین فیلم کوتاه استرالیایی

 

جشنواره فیلم فلوریدا (فلوریدا، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره فیلم فویل (ایرلند)

جایزه بهترین فیلم کوتاه ایرلندی

جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره فیلم گالوی (ایرلند)

جایزه جیمز هورگان برای بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه ترینان نک بیرد برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جوایز فیلم کوتاه جرمن (آلمان)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی 1 تا 7 دقیقه

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی 7 تا 30 دقیقه

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه 1 تا 30 دقیقه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم خیخون (اسپانیا)

جایزه استرویاس برای بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم گوادالاخارا (مکزیک)

جایزه بهترین فیلم کوتاه Iberoamerican

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه مکزیکی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم گوآناخوآتو (مکزیک)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

 

جشنواره بین‌المللی فیلم همپتونز (نیویورک، آمریکا)

جایزه ستاره طلایی بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره فیلم هرتلند (ایندیانا، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره بین‌المللی انیمیشن هیروشیما (ژاپن)

جایزه بزرگ جشنواره

 

جشنواره بین‌المللی فیلم هوئسکا (اسپانیا)

جایزه دانزانته برای بخش مسابقه بین‌الملل فیلم کوتاه

جایزه دانزانته برای بخش مسابقه آمریکای لاتین فیلم کوتاه

 

جشنواره فیلم اورشلیم (اسرائیل)

جایزه وان لار برای بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره فیلم کراکوف (لهستان)

جایزه اژدهای طلایی برای بهترین فیلم کوتاه

جایزه اژدهای نقره‌ای برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه اژدهای نقره‌ای برای بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم لیزد (بریتانیا)

جایزه لوئیس لو پرنس برای بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه جهانی انیمیشن

 

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و انیمیشن لاپزیک (آلمان)

جایزه داو طلایی برای بهترین انیمیشن کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه لوون (بلژیک)

جایزه هیات داوران برای بهترین فیلم کوتاه اروپایی

جایزه بهترین فیلم کوتاه به زبان فلمیش

 

جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو (سوئیس)

یوزپلنگ طلتیی برای بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

یوزپلنگ طلتیی برای بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه ملی

 

جشنواره فیلم لس آنجلس (کلیفورنیا، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن / تجربی

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره فیلم کوتاه لس آنجلس

جایزه بهترین فیلم کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه خارجی

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین فیلم کوتاه کمدی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه تجربی

 

جشنواره فیلم کوتاه ملبورن (استرالیا)

جایزه بزرگ شهر ملبورن برای بهترین فیلم کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه استرالیایی

 

جشنواره سینمای جدید مونترال (کانادا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

 

جشنواره جهانی فیلم مونترال (کانادا)

جایزه مقام اول فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم مورلیا (مکزیک)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره فیلم نشویل (تنسی، آمریکا)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان نیویورک (نیویورک، آمریکا)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره فیلم پانارومای نوردیک (پنج کشور حوزه نوردیک)

جایزه بهترین فیلم کوتاه نوردیک

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه اوبرهاوزن (آلمان)

جایزه بزرگ شهر ابورهاوزن

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه اودنزه (دانمارک)

جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بزرگ بخش مسابقه ملی

جایزه بزرگ بخش مسابقه انیمیشن

 

جشنواره بین‌المللی انیمیشن اوتاوا (کانادا)

جایزه بهترین انیمیشن مستقل

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز (کالیفورینا، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه جشنواره

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی زیر پانزده دقیقه

چایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی بالای پانزده دقیقه

 

جشنواره فیلم ریندنس (بریتانیا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره

 

جشنواره بین‌المللی فیلم جزیره رُد (جزیره رُد، آمریکا)

جایز بزرگ بخش مسابقه فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه ریودوژانیرو (برزیل)

جایزه بزرگ جشنواره در بخش مسابقه بین‌المللی

جایزه بزرگ جشنواره در بخش مسابقه ملی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم ریوران (کارولینای شمالی، آمریکا)

جایزه بهترین انیمینش کوتاه جشنواره

 

جشنواره فیلم ST. KILDA (استرالیا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم ST. LOUIS (میزوری، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم سانفرانسیسکو (کالیفورنیا، آمریکا)

جایزه دروازه طلایی برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه دروازه طلایی برای بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا (کالیفورنیا، آمریکا)

جایزه بروس کوروین برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بروس کوروین برای بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم سیاتل (واشینگتون، آمریکا)

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه SHORT SHORTS (ژاپن)

جایزه بزرگ جشنواره

 

جشنواره فیلم SHOW ME SHORTS (نیوزیلند)

جایزه بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره سیگراف (آمریکا)

جایزه بهترین فیلم

 

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های فانتزی کاتالونیا، SITGES (اسپانیا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره فیلم سلمدنس (یوتا، آمریکا)

جایزه هیات داوران برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه هیات داوران برای بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره جنوب از جنوب غربی، sxsw (تگزاس، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره انیمیشن اشتروتگارد (آلمان)

جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل

 

جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس (یوتا، آمریکا)

جایزه بزرگ هیات داوران به بهترین فیلم کوتاه

جایزه هیات داوران به بهترین فیلم کوتاه آمریکایی

جایزه هیات داوران به بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه هیات داوران به بهترین انیمینش کوتاه

 

جشنواره فیلم سیدنی (استرالیا)

جایزه دندی به بهترین فیلم کوتاه داستانی استرالیایی

جایزه یورام گروس به بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره فیلم تامپره (فنلاند)

جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل

چایزه اصلی بخش مسابقه ملی به فیلم کوتاه زیر 30 دقیقه

 

جشنواره فیلم ترایبکا (نیویورک، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره بیت‌المللی فیلم کوتاه آپسالا (سوئد)

جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه ملی

 

جشنواره فیلم URBANWORLD (نیویورک، آمریکا)

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز (ایتالیا)

جایزه اوریزونتی به بهترین فیلم کوتاه

 

جشنواره فیلم ورشو (لهستان)

جایزه بزرگ بهترین فیلم کوتاه

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه WINTERTHUR (سوئیس)

جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل

جایزه بهترین فیلم کوتاه سوئیسی

 

این فهرست بر اساس آخرین فهرست ارائه شده توسط آکادمی اسکار مربوط به دوره 88 تهیه شده است. با به روز رسانی فهرست از سوی آکادمی این فهرست نیز به روز رسانی خواهد شد.

در هر به روز رسانی انجام شده از سوی آکادمی ممکن است جشنواره‌های به این فهرست اضافه یا از آن حذف شوند.

 

 

پیوند کوتاه: http://www.fidanfilm.ir/b/27H