فهرست کامل نامزدها و برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، با پایان یافتن مراسم اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران فهرست کامل نامزدها و برگزیدگان آن به شرح زیر اعلام شد.

 

جایزه بهترین فیلم کوتاه از نگاه سینمای هنر و تجربه:

نامزدها:

فیلم کوتاه «حیوان» به کارگردانی بهمن ارک و بهرام ارک و تهیه کنندگی مدرسه ملی سینمای ایران

فیلم کوتاه «شب تولد» به کارگردانی امید شمس و تهیه کنندگی مدرسه ملی سینمای ایران

فیلم کوتاه «هشتگ ساعت چهار» به کارگردانی عاطفه محرابی و تهیه‌کنندگی عاطفه محرابی و انجمن سینمای جوانان ایران

فیلم کوتاه «آرا»  به کارگردانی یوسف کارگر و تهیه‌کنندگی یوسف کارگر و انجمن سینمای جوانان ایران

فیلم کوتاه «سوادکوهی» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا مجد

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار گروه هنر و تجربه به همراه مبلغ۶۰ میلیون ریال به فیلم کوتاه «هشتگ ساعت چهار» به کارگردانی عاطفه محرابی و تهیه‌کنندگی عاطفه محرابی و انجمن سینمای جوانان ایران رسید.

 

جوایز انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران

دیپلم افتخار بخش داستانی انجمن به طوفان نهان قدرتی برای فیلم کوتاه «زونا» اهدا شد.

تندیس بخش داستانی به آرمان فیاض برای فیلم کوتاه «مانیکور» اهدا شد.

دیپلم افتخار بخش مستند به پدرام ابویی برای مستند کوتاه «بومرنگ» رسید.

تندیس بخش مستند به آبتین حسینی برای مستند کوتاه «مرز مه آلود: تعلق گرفت.

 

جایزه هیات داوران ایسفا

هیات داوران انجمن فیلم کوتاه ایران، ایسفا (متشکل از شهرام میراب اقدم، فائزه عزیزخانی، هادی بهروز، لاله برزگر و مجتبا اسماعیل‌زاده) پس از تماشای تمامی فیلم‌های دو بخش مسابقه‌ داستانی و تجربی، با تقدیر از چهار فیلم کوتاه «حیوان»، «زونا»، «شب تولّد» و «کل به جزء»، آرا خود را برای انتخاب بهترین فیلم‌های کوتاه جشنواره به این ترتیب اعلام مى‌دارد.

هیات داوران ایسفا، به خاطر انتخاب جسورانه موضوعی چالش‌برانگیز، هوشمندی در اقتباس و ایجاز در روایت، بیان تصویری و فضاسازی ویژه، مدال ایسفا را اهدا می‌کند به فیلم کوتاه «مانیکور» به کارگردانی آرمان فیاض

همچنین به سبب نگارش چیردستانه فیلم‌نامه‌ای درباره جامعه در حال گذار، انتخاب فرمی ساده و در عین حال تاثیرگذار در کارگردانی و بازی‌های روان بازیگران، مدال ایسفا اهدا می‌شود به فیلم کوتاه «سوادکوهی» به کارگردانی محمّدرضا مجد

 

جوایز بخش بین‌الملل

در بخش ویدیو آرت، جایزه ۲هزار یورویی بهترین اثر به «رویای هندسی» ساخته ویرجین باره اهدا شد.

در بخش آسیا نیز جایزه دوهزار یورویی به فیلم کوتاه «خانه» ساخته سلطنت زارنایوا تعلق گرفت.

در بخش مذهب جایزه دوهزار یورویی به علی بهارلو برای فیلم کوتاه «مهمان» اهدا شد.

دربخش پویانمایی جایزه سه هزار یورویی به انیمیشن کوتاه «راه بی پایان» ساخته کارپیزو دودیگو تعلق گرفت

در بخش بهترین فیلم مستند جایزه سه هزار یورویی به مستند کوتاه «جمعه قالی» ساخته مهدی اسدی تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم کوتاه تجربی تندیس جشنواره و جایزه سه هزار یورو به فیلم کوتاه «کل به جزء» ساخته سید وحید حسینی نامی تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم داستانی نیز جایزه سه هزار یورویی به فیلم کوتاه «آندرو» ساخته تورنیکه گورنیچیانی تعلق گرفت.

جایزه بزرگ بخش بین‌الملل جشنواره به فیلم کوتاه «کارهای بد» ساخته پیوتر دوارتسی از لهستان اهدا شد.

 

جایزه بخش «کتاب و سینما»

نامزدها:

«حضور» به کارگردانی آبتین سلیمی‌طاری

«خروس‌ها» به کارگردانی امیررضا جلالیان

«ماه سمن‌بر» به کارگردانی نجمه خیری

«چغوک زرد» به کارگردانی سمیرا قنبریان

«مانیکور» به کارگردانی آرمان فیاض

«جم‌شید، مرثیه‌ای بر یک اسطوره» به کارگردانی معین صمدی

«داش آکل» به کارگردانی هاجر مهرانی

دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به آبتین سلیمی برای فیلم کوتاه «حضور» اهدا شد.

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال نیز مشترکاً به معین صمدی برای انیمیشن کوتاه «جمشید؛ مرثیه‌ای بر یک اسطوره» و هاجر مهرانی برای انیمیشن کوتاه «داش آکل» رسید.

 

تندیس بهترین فیلم جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال در بخش «ایمان و امید از نگاه انسان معاصر» به جمیل عامل صادقی برای فیلم کوتاه «جایی برای آرامش» تعلق گرفت.

تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال در بخش «حقوق شهروندی» به رضا مجلسی برای مستند کوتاه «به کجا می رویم؟» اهدا شد.

 

دیپلم افتخار بهترین دستاورد:

نامزدها:

پوریا پیشوایی برای خلاقیت در ساختار و تلاش برای اجرای متفاوت در فیلم کوتاه «تاسوکی»

عاطفه محرابی  برای خلق فانتزی فیلم کوتاه «هشتگ ساعت چهار»

میلاد موحدی برای موسیقی متن انیمیشن کوتاه «جمشید، مرثیه‌ای بر یک اسطوره»

دیپلم افتخار و مبلغ  ۵۰ میلیون ریال به پوریا پیشوایی برای فیلم کوتاه «تاسوکی» رسید.

 

دیپلم افتخار بهترین بازیگری:

نامزدها:

سونیا سنجری برای بازی در  فیلم کوتاه «سایه فیل»

مریم نور محمدی برای بازی در  فیلم  کوتاه «زیرآب»

بابک بهشاد برای بازی در فیلم کوتاه «شب تولد»

سهیل قنادان برای بازی در فیلم کوتاه «ناگهان»

مهدی حسینی نیا برای بازی در فیلم‌های کوتاه «سوادکوهی» و «همسایه‌ها»

دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن و مبلغ ۲۵ میلیون ریال به سونیا سنجری برای فیلم کوتاه «سایه فیل» اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد و مبلغ ۲۵ میلیون ریال به مهدی حسینی نیا برای فیلم‌های کوتاه «سوادکوهی» و «همسایه‌ها» رسید.

 

جایزه بخش بهترین صدای فیلم

نامزدها:

مسیح حداد پورسراج و آرش قاسمی برای فیلم کوتاه «آرا» 

هادی معنوی پور و حسین قورچیان برای فیلم کوتاه «تاسوکی»      

حسن شبانکاره و مهرشاد ملکوتی برای فیلم کوتاه «ترخیص»  

حسن سلمانی و محمد مهدی جواهری برای فیلم کوتاه «حیوان»       

رشید دانشمند و سید علیرضا علویان برای فیلم کوتاه «خوابگردها»   

علی صفایی فر و حسین قورچیان برای فیلم کوتاه «کل به جزء»

تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال در بخش بهترین صدای فیلم به علی صفایی فر و حسین قورچیان برای صدای فیلم کوتاه «کل به جزء» اهدا شد.

 

جایزه بخش بهترین تدوین

نامزدها:

مهدی اسدی برای فیلم کوتاه «جمعه قالی» 

علی مسلمی برای فیلم کوتاه «حیوان»

عماد خدابخش برای  فیلم کوتاه «زونا»

محمد نجاریان برای فیلم کوتاه «شب تولد»

بهنام عابدی برای فیلم کوتاه «فاش»

حمید نجفی راد برای فیلم کوتاه «ناگهان»    

تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به عماد خدابخش برای فیلم کوتاه «زونا» تعلق گرفت.

 

جایزه بخش بهترین فیلم‌برداری

نامزدها

پیمان عباس زاده برای فیلم کوتاه «آرا»      

مسعود امینی تیرانی برای فیلم کوتاه «تاریکی»      

پوریا پیشوایی برای فیلم کوتاه «تاسوکی»    

علی آبپاک برای فیلم کوتاه «حیوان»

علی قاضی برای فیلم کوتاه «خوابگردها»

اشکان اشکانی برای فیلم کوتاه «زونا»     

حامد حسینی سنگری برای فیلم کوتاه «فاش»

تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال مشترکا به حامد حسینی سنگری برای فیلم‌برداری فیلم کوتاه «فاش» و علی قاضی برای فیلم‌برداری فیلم کوتاه «خوابگردها» اهدا شد.

 

جایزه بخش بهترین فیلم‌نامه

نامزدها:

بهرام و بهمن ارک برای  فیلم‌نامه فیلم کوتاه «حیوان»  

آرمان خوانساریان برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «سایه فیل»

محمد رضا  مجد برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «سوادکوهی»

امید شمس برای  فیلم‌نامه فیلم کوتاه «شب تولد»

الهه اذکاری برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «ناگهان»

علیرضا قاسمی برای  فیلم‌نامه فیلم کوتاه «وقت نهار»

تندیس بهترین فیلم نامه به همراه جایزه ۷۰ میلیونی جشنواره به امید شمس برای فیلم کوتاه «شب تولد» اهدا شد.

 

جایزه بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها:

«آدم خانگی» به کارگردانی مرضیه ابرار پایدار

«ایکی» به کارگردانی پرستوکاردگر

«دارزا» به کارگردانی ایرج محمدی رزینی

«داش آکل» به کارگردانی هاجر مهرانی

«جمشید، مرثیه‌ای بریک اسطوره» به کارگردانی معین صمدی

«یال و کوپال» به کارگردانی شیوا صادق اسدی

تندیس جشنواره و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به پرستو کاردگربرای انیمیشن کوتاه «ایکی» اهدا شد.

 

جایزه بهترین مستند کوتاه

نامزدها:

«بایداق» به کارگردانی محمد هادی اسفندیاری

«به کجا می رویم؟» به کارگردانی رضا مجلسی

«پل سیاه» به کارگردانی ایوب مروانی پور

«جمعه قالی» به کارگردانی مهدی اسدی

«سوزنگرد» به کارگردانی معصومه نور محمدی

«گُنج» به کارگردانی آرمان قلی پور دشتکی

تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به مهدی اسدی برای مستند کوتاه «جمعه قالی» اهدا شد.

 

جایزه بهترین فیلم کوتاه تجربی

نامزدها:

«امتداد» به کارگردانی مهناز شبانی پور

«زیر آب» به کارگردانی جابر رمضانی

«کابوس نامه» به کارگردانی فرهاد غلامی

«کل به جزء» به کارگردانی سید وحید حسینی نامی

«نشخوار» به کارگردانی مجید فرهنگ بافتانی

تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به فرهاد غلامی برای فیلم کوتاه «کابوس نامه» اهدا شد.

 

جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی

نامزدها

یوسف کارگر برای  فیلم کوتاه «آرا»

آزاده موسوی برای  فیلم کوتاه «ترخیص» 

بهمن و بهرام ارک برای فیلم کوتاه «حیوان»

آرمان خوانساریان برای فیلم کوتاه «سایه فیل»    

امید شمس  برای   فیلم کوتاه «شب تولد»     

احسان مختاری برای فیلم کوتاه «فاش»      

درناز حاجی‌ها برای فیلم‌های کوتاه «مارلون» و «مرضیه»  

تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی مشترکاً  به آرمان خوانساریان برای کارگردانی فیلم کوتاه «سایه فیل» و بهمن و بهرام ارک برای کارگردانی فیلم کوتاه «حیوان» رسید.

 

جایزه ویژه هیأت داوران

تندیس جشنواره و  مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال به درناز حاجی‌ها برای فیلم‌های کوتاه «مرضیه» و «مارلون» اهدا شد.

 

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران (طراحی و شمارش آرای این بخش توسط ایسفا صورت گرفت)

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون ریال به عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به فیلم کوتاه «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام ارک اهدا شد.

 

جایزه بزرگ جشنواره در بخش مسابقه ملی

نامزدها:

مدرسه ملی سینمای ایران، بهمن و بهرام ارک برای   فیلم کوتاه «حیوان»

آرمان خوانساریان و انجمن سینمای جوانان ایران برای فیلم کوتاه «سایه فیل»  

مدرسه ملی سینما ایران و امید شمس برای  فیلم کوتاه «شب تولد»

درناز حاجی‌ها برای  فیلم کوتاه «مارلون»

بهنام عبادی و حامد حسینی سنگری برای فیلم کوتاه «فاش»

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال برای بهترین فیلم کوتاه در بخش ملی به بهمن و بهرام ارک برای فیلم کوتاه «حیوان» رسید.

 

پیوند کوتاه: http://www.fidanfilm.ir/b/2VC