فیدان: با برگزاری آیین اختتامیه دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس ژیار اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف آن به شرح زیر معرفی شدند:

جوایز بخش مسابقه عکس:

هیات داوران این بخش مستشکل از مهران مهاجر، مسعود مراد سلیمی و بهنام صدقی آرای خود را به شرح زیر اعلام کردند:

 

بخش جنبی عکس نوروز:

دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به آقای افشین فتاحی

دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به خانم مائده زارعی

دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به آقای سالار ارکان

 

جایزه ویژه میراث فرهنگی با عنوان پاس داشت سنت‌ها:

دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به آقای سروش منصوری

دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به آقای فرید نازاری

 

بخش مسابقه تک عکس:

تقدیر ویژه به جمشید فرجوند فردا برای عکس «نوروز گورکن»

تقدیر ویژه به احمد تاجی برای عکس «تفنگ پدری»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه سوم به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا شد به شکیب مجیدی برای عکس مقبره حسن زیرک

دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه دوم به مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا شد به منصور محمدی برای عکس color ring

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول به مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا شد به علی اصغر فیض الهی برای عکس درمان درد مفاصل

 

بخش مجموعه عکس:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا مشترکاً اهدا شد به داود شوقیان برای مجموعه عکس «اسب‌ها» و فرهاد مطاعی برای مجموعه عکس «مادران تنها»

 

جوایز بخش مسابقه فیلم‌نامه

هیات داوران این بخش متشکل از آقایان شادمهر راستین، سعید عقیقی و خسرو سینا آرای خود را به شرح زیر اعلام کردند:

 

بخش اقتباسی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا شد به اشکان چاوشی برای فیلم‌نامه «سلامون»

 

بخش آزاد

دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه سوم به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشترکاً اهدا شد به آمین صحرایی برای فیلم‌نامه «دست‌ها» و مهران امیر حسینی برای فیلم‌نامه «دزدانه»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه دوم به مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا شد به عثمان محمدی برای فیلم‌نامه «روباه و مرز»

تندیس جشواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول به مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا شد به میدیا معروفی برای فیلم‌نامه «بافته خیال»

جایزه حمایت در تولید که مبلغ جایزه را اطاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کردستان تقبل نموده‌اند اهدا شد به فیلم‌نامه «ما نیز مردمانیم» نوشته الهام فتحی.

جوایز بخش مسابقه فیلم

هیات داوران این بخش متشکل از مجید برزگر، جلال نصیری و آیدا پناهنده آرا خود را به شرح زیر اعلام کردند:

 

جوایز ویژه هیات داوران جشنواره:

هیات داوران بخش فیلم دهمین جشنواره فیلم ژیار دیپلم افتخار و جایزه نقدی یک میلیون تومانی را به سرکیو مسگری برای تصویربرداری فیلم‌های کوتاه «خانه سفید» و «آب یخ» اهدا کرد.

هیات داوران بخش فیلم دهمین جشنواره فیلم ژیار دیپلم افتخار و جایزه نقدی یک میلیون تومانی را به مصطفی حبیبی و محسن جعفری برای جلوه‌های ویژه فیلم کوتاه «دریا موج موج می لرزد» اهدا کرد.

 

نامزدهای جایزه بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند:

برهان احمدی برای مستند کوتاه «دوزخ»

هادی احمدی برای مستند کوتاه «داداسلطنه»

سجاد احمدبیگی برای مستند کوتاه «باوانی»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریالی بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند اهدا شد به سجاد احمدبیگی برای مستند کوتاه «باوانی»

 

نامزدهای جایزه بهترین صدا:

مجید هاشم پور و آرش قاسمی برای فیلم کوتاه «آلان»

حسین قورچیان برای فیلم کوتاه «ساختمان شماره ١٣»

روح الله مهرآسا و حسین قورچیان برای مستند کوتاه «باوانی»

علیرضا کریمی و سوران فهیم برای فیلم کوتاه «ویانه»

هادی ساعدمحکم  برای مستند کوتاه «٧۴»

تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریالی بهترین صدای به هادی ساعدمحکم برای مستند کوتاه «٧۴» رسید.

 

نامزدهای جایزه بهترین تصویر:

سرکیو مسگری برای فیلم کوتاه «خانه سفید»

وحید بیوته برای فیلم کوتاه «ساختمان شماره ١٣» 

هاشم مرادی برای فیلم کوتاه «آلان»

حمید مهرافروز برای مستند کوتاه «باوانی»

امیر علی ویسی برای فیلم کوتاه «من و مادرم»

محمد فکوری برای فیلم کوتاه «تابستان قوها»

تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریالی بهترین تصویر به وحید بیوته برای فیلم کوتاه «ساختمان شماره ١٣» رسید.

 

نامزدهای جایزه بهترین تدوین:

صادق رضانیا برای فیلم کوتاه «آلان»

سوران فهیم برای فیلم کوتاه «خانه سفید»

توفیق امانی برای فیلم کوتاه «No files»

هادی احمدی داداسلطنه»

لقمان سخنور برای فیلم کوتاه «آب یخ»

رضا جعفرزاده برای فیلم کوتاه «ساختمان شماره ١٣»

تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریالی بهترین تدوین به صادق رضانیا برای فیلم کوتاه «آلان» رسید.

 

نامزدهای جایزه بهترین فیلمنامه:

امید وفایی برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «سزارین»

مصطفی گندمکار برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «آلان»

هاشم علیایی مقدم برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «در آینه»

امیر غلامی برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «دریا موج موج می لرزد»

فریده نادری برای فیلم‌نامه فیلم کوتاه «من و مادرم»

تندیس جشنواره و جایزه نقدی۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریالی بهترین فیلمنامه به هاشم علیایی مقدم برای فیلم «در آینه» رسید.

 

نامزدهای جایزه بهترین فیلم کوتاه تجربی:

دیپلم افتخار بهترین فیلم بخش تجربی به همراه جایزه نقدی ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی به فیلم کوتاه «مناسبات» به کارگردانی محسن محمدی و مینو شریفی پور از سنندج اهدا شد.

هیات داوران بخش فیلم جشنواره هیچ کدام از فیلم‌های بخش تجربی را شایسته دریافت تندیس جشنواره ندانست.

 

نامزدهای جایزه بهترین انیمیشن کوتاه:

انیمیشن کوتاه «طناب» به کارگردانی آذر منصوری

انیمیشن کوتاه «زیر پوست برف» به کارگردانی لیلا وفادار

انیمیشن کوتاه «رد پا» به کارگردانی نرگس رستمی

انیمیشن کوتاه «در باد می وزد» به کارگردانی هژیر اسعدی

انیمیشن کوتاه «بنگ بنگ» به کارگردانی اکبر طراب‌ پور

تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی بهترین انیمیشن کوتاه به انیمیشن کوتاه «طناب» به کارگردانی آذر منصوری از سنندج رسید.

 

نامزدهای جایزه بهترین مستند کوتاه:

مستند کوتاه «مریم، فصل آخر» به کارگردانی طبیبه بابایی

مستند کوتاه «داداسلطنه» به کارگردانی هادی احمدی

مستند کوتاه «دوزخ» به کارگردانی برهان احمدی

مستند کوتاه «هینی مینی» به کارگردانی دلاور دوستانیان

مستند کوتاه «گامی برای رفتن» به کارگردانی ریبوار محمود پور

جایزه ویژه هیات داوران، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی اهدا شد به برهان احمدی برای مستند کوتاه «دوزخ».

تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی بهترین مستند کوتاه به مستند کوتاه «مریم، فصل آخر» به کارگردانی طیبه بابایی از کرمانشاه رسید.

 

نامزدهای جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی:

فیلم کوتاه «خانه سفید» به کارگردانی ارسطو مفاخری

فیلم کوتاه «آلان» به کارگردانی مصطفی گندمکار

فیلم کوتاه «دریا موج موج می‌لرزد» به کارگردانی امیر غلامی

فیلم کوتاه «در آینه» به کارگردانی هاشم علیایی مقدم

فیلم کوتاه «سزارین» به کارگردانی امید وفایی

تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی بهترین فیلم کوتاه داستانی اهدا شد به فیلم کوتاه «دریا موج موج می‌لرزد» به کارگردانی امیر غلامی از سنندج.

 

جایزه بزرگ جشنواره

تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی به فیلم کوتاه «آلان» به کارگردانی مصطفی گندمکار از همدان رسید.

 

دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس ژیار به دبیری سالم صلواتی از ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت با شرکت استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، آذربایجان‌غربی، چهارمحال و بختیاری، کردستان و همدان در شهر سنندج برگزار شد.

پیوند کوتاه: http://www.fidanfilm.ir/b/39p