امیرمسعود علمداری نویسنده انیمیشن کوتاه «نقطه» بیان کرد که این اثر به کارگردانی محمد زارع با حمایت و سرمایه گذاری هنرمندان و علاقه مندان انیمیشن تولید خود را آغاز کرد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، امیرمسعود علمداری یکی از نویسندگان انیمیشن «نقطه» به کارگردانی محمد زارع به خبرنگار مهر گفت: ایده این اثر از سوی زهرا رضوی ارایه شد و ما با همکاری یکدیگر فیلمنامه این انیمیشن را نوشتیم. درباره داستان آن هم باید بگویم که قصه «نقطه» در مورد آینده ای نه چندان دور است که بر اثر گرایش بی رویه مردم به تکنولوژی، سبک زندگی و حتی قامت افراد از نظر فیزیکی تغییر می کند.

به گفته وی، مردی در داستان سعی دارد تا نوستالژی زندگی گذشته خود را زنده کند اما تلاش وی برای تغییر، عواقب وخیمی در پی دارد.

وی افزود: رویکرد مهمی که در این انیمیشن پیش گرفته شد، تکیه بر سرمایه گذاری دست اندرکاران و هنرمندان عرصه انیمیشن و علاقه مندان به آن بود و خوشبختانه تاکنون نتایجی به دست آمده که تیم تولید را به ادامه این فعالیت امیدوار کرده است.

 

 

علمداری در پایان گفت: موفقیت این طرح حمایتی موجب می شود که عرصه تازه ای برای هنرمندان مستعد انیمیشن که برای ساخت اثر خود نیار به سرمایه های کوچک دارند، گشوده شود. در همین راستا افراد با ورود به سایت حامی جو می توانند در سرمایه گذاری این انیمیشن سهیم شوند.

پروسه تولید انیمیشن کوتاه «نقطه» به ۳ مرحله پیش تولید، تولید و پس از تولید تقسیم بندی می شود. در مرحله پیش تولید پس از اتمام نگارش فیلمنامه، کاراکترها و فضاها به صورت دوبعدی طراحی می شوند سپس استوری بورد بر اساس فیلمنامه طراحی و اجرا می شود.

عروسک ها و دکورهای انیمیشن کوتاه «نقطه» بر اساس طرح های دوبعدی که قبلا طراحی شده اند ساخته می شوند. در مرحله تولید دکورها نورپردازی شده و کاراکترها بر اساس پلان های استوری بورد روی دکور متحرک سازی می شوند و از هر حرکت آنها توسط دوربین دیجیتال حرفه ای عکسبرداری می شود. در مرحله پس تولید تمامی پلان ها به دقت بازبینی و کامپوزیت شده و جلوه های ویژه به آن اضافه می شود.

در مرحله آخر صداگذاری و تدوین انجام گرفته و پس از اضافه شدن موسیقی کار نهایی می شود. برای تولید این اثر تجهیزاتی مانند دوربین دیجیتال حرفه ای با لنزهای مختلف، پرینتر سه بعدی، آرماتور عروسک، ست نور حرفه ای، سیستم کامپوزیت و رندرینگ، قلم نوری و … مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بر اساس زمان بندی تیم، تولید این اثر حدودا یکسال زمان خواهد برد. بیش از ۱۸ نفر از هنرمندان حرفه ای انیمیشن در تولید این اثر همکاری خواهند داشت.

محمد زارع انیمیشن «دخترک آت و آشغالی» را در کارنامه دارد که موفقیت های جهانی متعددی به دست آورده است.جعه کنید.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=5376