فیلم پویانمایی «بچه‌گربه» به کارگردانی شیوا صادق اسدی از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره بین‌المللی فیلم کلاسترکینو کشور هلند به نمایش درمی‌آید.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از خبرگزاری مهر، سیزدهمین دوره این جشنواره غیردولتی از روز ۱۸ مهر در محلی به نام «نیجمِگان» در کشور هلند در صومعه تاریخی به نام «دابلمان» آغاز می‌شود و به مدت سه شب به نمایش بهترین فیلم‌های انیمیشن کوتاه هنری از سراسر جهان می‌پردازد.

پویانمایی «بچه‌گربه» به بیان عواطف و احساسات دختربچه‌ای خردسال می‌پردازد که با پدر و مادرش زندگی می‌کند. پدر و مادری که چندان هم پذیرای او نیستند چون غرق در مسائل و مشکلات خود هستند. یک روز دختربچه متوجه می‌شود که در حیاط خانه‌شان بچه‌گربه‌ای به دنیا آورده است. او کم‌کم خودش را غرق در زندگی گربه‌ها می‌کند و دنیایش دیگر نه دنیای آدم‌ها، بلکه دنیای گربه‌ها است… 

این فیلم تاکنون در بیش از ۲۳ جشنواره بین‌المللی به نمایش درآمده و موفق به کسب سه جایزه معتبر از رویدادهای سینمایی داخلی  و خارجی شده است.

پیش‌ازاین نیز در ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۳ فیلم انیمیشن ۸ دقیقه و ۳۰ ثانیه‌ای «وقتی بچه بودم» به کارگردانی مریم کشکولی نیا و از تولیدات سال ۲۰۱۴  کانون در این جشنواره برای مخاطبان به نمایش درآمد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=1466