یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰که از این پس به صورت سالانه برگزار خواهد شد اسفند ماه برگزار می‌شود و هنرمندان تا پایان دی ماه فرصت ارسال آثار دارند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از ستاد خبری جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ با موضوع سینمای اخلاق و خانواده در دو بخش مسابقه‌ای و مسیر تجربه و در قالب مستند ، داستانی و پویانمایی، اسفند ماه ۹۵ در تهران برگزار می‌شود. همچنین بخش مسابقه سینمای جهان در قالب‌های مستند، داستانی و پویانمایی نیز صرفاً برای حضور شرکت کننده‌های غیر ایرانی خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ فیلم‌سازانی که فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای اول و دوم خود را تولید کرده‌اند تنها در یکی از بخش‌های اصلی یا مسیر تجربه می‌توانند شرکت کنند.

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ مهلت ارسال آثار را پایان دی ماه و معرفی آثار راه‌یافته را ۲۰ بهمن ماه سال جاری اعلام کرده است.

جایزه بزرگ جشنواره مبلغ ۱۲ میلیون تومان به همراه تندیس جشنواره و دیپلم افتخار است که به کارگردان بهترین فیلم جشنواره اهدا می‌شود.

بهترین کارگردان فیلم در هر بخش نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار ومبلغ ۸۰ میلیون ریال دریافت خواهد کرد.

علاوه بر این جوایز به ۲ فیلم برگزیده در هر بخش نیز لوح تقدیر و ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی اعطا خواهد شد.

در بخش دستاوردفنی و تکنیکی هم مبلغ ۴۰ میلیون ریال به برگزیده هر قالب تعلق می‌گیرد.

بخش مسیر تجربه مربوط به هنرمندانی است که تجربه‌های نخست خود را به جشنواره ارسال کرده‌اند و هیات داوران در این بخش به کارگردانان بهترین فیلم در هر سه قالب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا خواهد کرد.

جایزه ویژه سینمای اخلاق جشنواره فیلم ۱۰۰ شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و ۵۰ میلیون ریال است که به ۳ نفر از هنرمندان سینمای ایران اهدا خواهد شد که در تولیدات بلند سینمایی سال ۱۳۹۵ با پرداختن به مضامین اخلاقی و انسانی نقش به سزایی در ارتقاء سینمای ایران با این مضامین داشته‌اند.

جایزه جهانی سینمای ۱۰۰ نیز با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی معادل ۲۰۰۰ دلار به هرکدام از فیلم‌های برگزیده هیات داوران در هر بخش اهدا می‌شود.

در این فراخوان ذکر شده فیلم ۱۰۰ یک فیلم کامل است با تمام مشخصات یک فیلم و با تکیه به دو عنصر ایجاز و خلاقیت تولید می‌شود، نه یک تیزر تبلیغاتی است، نه نماهنگ و نه بخشی از یک فیلم بلند؛ دراین زمینه فیلم​ساز باید داستانی را بیان کند که آغاز، میانه و پایان داشته باشد و بتواند روی مخاطب تأثیر بگذارد.

هنرمندان برای اطلاع از مقررات‌عمومی و تخصصی، ثبت‌نام و ارسال اثر می‌توانند به سایت جشنواره به آدرس www.100fest.com مراجعه کنند.

برای شرکت در این جشنواره لازم است تا پس از ثبت‌نام در سایت جشنواره و دریافت کد رهگیری اثر خود را به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه منفی یک، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال کنند و یا از طریق تلفن: ۵-۸۴۱۷۲۲۰۴ – ۰۲۱ با دبیرخانه جشنواره در ارتباط باشند.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=3719