برگزیدگان سیزدهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه کل گراش امروز ۱۷ آذر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس معرفی می‌شوند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، سیزدهمین جشنواره فیلم کوتاه کل امسال با حضور فیلم‌سازان هفت استان جنوب کشور از ۱۵ تا ۱۷ آذرماه در گراش برگزار شد. در دو روز نخست جشنواره ۳۹ فیلم از ۴۰ کارگردان از استان‌های فارس، کهکلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، بوشهر، هرمزگان و خوزستان به نمایش در آمد. با پایان نمایش فیلم‌ها فردا فیلمسازان در کارگاه آموزشی شرکت می‌کنند و بازدیدی از نقاط دیدنی گراش خواهند داشت.

مهدی آیینه افروز رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش در مورد مراسم پایانی جشنواره اعلام کرد: «آیین پایانی جشنواره با حضور دکتر بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس جمعه شب ساعت ۲۱ در سالن دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار خواهد شد. در این مراسم بعد از قرائت بیانیه هیات داوران برگزیدگان جشنواره در سه بخش مستند، داستانی و تجربی معرفی می‌شوند.»

آیینه‌افروز در مورد تفاوت این دوره از جشنواره با دوره‌های گذشته گفت: «امسال جشنواره به صورت منطقه‌ای برگزار شد. استقبال خیلی خوبی از سوی فیلمسازان داشتیم و انتخاب از میان ۲۹۱ فیلم ارسالی کار سخت و زمانبری بود. استقبال کارگردان نیز خیلی خوب بود و از ۴۰ کارگردان دعوت شده ۲۰ نفر به گراش سفر کردند. پنج نفر از چهره‌های مطرح فیلم کوتاه آقایان ابوالفضل جلیلی، مهدی نادری،‌ بهتاش صناعی‌ها، رضا درستکار و محمود رحمانی داوری آثار را بر عهده داشتند.»

آیینه‌افروز در مراسم آغازین جشنواره کل گفت: «سال ۹۵ به علت کمبود بودجه این جشنواره برگزار نشد در سال ۹۶ نیز این کمبود بودجه احساس می‌شد اما با اصرار فیلم‌سازان و فیلم‌دوستان و هنرمندان از گراش و استان‌های جنوبی امسال نیز کار را ادامه دادیم و جشنواره را برگزار کردیم.»

جشنواره فیلم کوتاه کل گراش از سال ۱۳۸۱ در گراش آغاز شد در آیین پایانی دوره گذشته، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس قول داد این جشنواره به زودی ملی خواهد شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=9518