مستند کوتاه «تمرین مدارا» به کارگردانی ابراهیم سعیدی نژاد از تولیدات انجمن سینمای جوانان اهواز موفق به کسب دیپلم افتخار هیئت‌داوران نخستین جشنواره فیلم «معلولیت» هند شد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، مستند کوتاه «تمرین مدارا» که در اولین حضور بین‌المللی به جشنواره فیلم «معلولیت» راه‌یافته بود، در بخش مسابقه مستند با فیلم‌هایی از هند، آلمان، اسپانیا، فرانسه و … به رقابت پرداخت و درنهایت دیپلم افتخار هیئت‌داوران را به خاطر کارگردانی فیلمش کسب کرد.

جشنواره بین‌المللی معلولیت هند توسط دپارتمان توانمندسازی معلولین هند با مشارکت وزارت دادگستری و دولت هند راه‌اندازی شده است و هدف آن به رسمیت شناختن روحیات افراد معلول و باز کردن درهای سینما به روی این افراد و ترویج آگاهی در مورد قدردانی از زندگی، داستان‌ها و هنر معلولین است. این جشنواره فیلم‌ها را در سه بخش بلند، مستند و کوتاه به رقابت می‌گذارد و درنهایت در هر بخش جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به برگزیدگان اعطا خواهد کرد. اولین دوره این جشنواره با شعار «معلولیت تنها یک حالت است» از ۱ تا ۳ دسامبر هم‌زمان با روز جهانی معلولین در حیدرآباد هند برگزار شد.

برخی از عوامل فیلم تمرین مدارا عبارت‌اند از: نویسنده و کارگردان، تصویربردار و تدوینگر: ابراهیم سعیدی نژاد، صدا: محسن فرهادی، راوی: شمس رضوی، آهنگساز: فرخزاد لایق، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان اهواز.

پخش بین‌المللی مستند کوتاه «تمرین مدارا» را فیدان فیلم بر عهده دارد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=2430