جایزه ویژه هیات داوران و جایزه بهترین جلوه‌های ویژه نهمین جشنواره بین‌المللی AYACC چین به دو انیمیشن «پسرک» و «کودکان بلوط» از ایران رسید.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از خبرنگار مهر، جایزه ویژه هیات داوران نهمین جشنواره بین‌المللی AYACC چین به فیلم «پسرک» از ایران به کارگردانی مونا شاهی تعلق گرفت.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: مردم به دستور ارتش در حال ترک شهر خود هستند اما پسرکی یتیم از رفتن به دنبال آنان سر باز می‌زند… او می‌خواهد کاری را به پایان برساند.

همچنین انیمیشن «کودکان بلوط» از ایران به کارگردانی سعادت رحیم زاده جایزه بهترین جلوه‌های ویژه را از نهمین جشنواره AYACC چین دریافت کرد.

این فیلم روایتی مستند گونه و به‌دوراز داستان‌گویی از زندگی و آداب‌ورسوم کهن قوم کرد و نقش کودکان در این‌گونه از زندگی است که با تکنیک رنگ‌روغن روی شیشه با دست، فریم به فریم زیر دوربین اجرا شده است.

داورهایی از چین، ژاپن، ایران، هند، کره جنوبی، روسیه و آمریکا این جشنواره بین‌المللی را داوری کردند. محمد ابوالحسنی از ایران عضو هیات داوران این دوره از جشنواره بود.

از بین ۴۰ فیلم ارسالی از ایران ۶ فیلم توسط هیات انتخاب به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی AYACC چین راه پیدا کرد که دو فیلم موفق به دریافت جایزه شدند. نهمین جشنواره AYACC در شهر گوییانگ چین برگزار شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=1902