فیدان: به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، محمد فهیمی مدیر کمیته بین‌الملل سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در این باره گفت: این کارگاه برای اولین بار با هدف ایجاد انگیزه در سازندگان فیلم کوتاه و همچنین آموزش و توانمند ساختن آن‌ها برای ارائه و عملیاتی کردن ایده‌ها و طرح‌‌های‌شان در بازارهای داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: داوطلبان حضوردر این کارگاه باید فیلمنامه‌های خود رادر قالب داستانی و انیمیشن حداکثر تا ۲۰ دقیقه و در قالب مستند حداکثر تا ۳۰ دقیقه، تا تاریخ ۲۰مرداد۹۷ به ایمیل tehranfilmfest@gmail.comارسال نمایند. فرم ارائه طرح‌ها نیز در وب‌سایت انجمن سینمای جوانان (www.iycs.ir) قابل دریافت است.

فهیمی درخصوص ویژگی آثار ارسالی گفت: فیلمنامه‌ها باید به دو زبان فارسی و انگلیسی و به صورت PDF ارائه شود و شرکت‌کنندگان نیز بایستی برای ارائه طرح خود به زبان انگلیسی آمادگی لازم را داشته باشند. وی ارسال عکس، متریال تصویری و فایل‌های صوتی به‌همراه فیلمنامه را باعث کسب امتیازبیشتر برای پذیرش طرح‌ها عنوان کرد.

مدیر امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران در مورد نحوه برگزاری این کارگاه نیزعنوان کرد: فیلمنامه‌ها و درخواست‌ها توسط یک هیات داوری متشکل از کارشناسان ایرانی و خارجی بررسی می‌شود وآثار منتخب تا تاریخ ۱۵ شهریور ۹۷ اعلام خواهند شد.

فهیمی افزود: هم‌زمان با برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران، ارائه‌دهندگان ۱۰ فیلمنامه برتر به همراه تهیه‌کننده حقیقی خود در کارگاه دو روزه آموزش پیچینگ شرکت می‌کنند و پس از آن در جلسه پیچینگ حضورپیدا خواهند کرد.

مدیر کمیته بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران در مورد امکان دریافت فاند تصریح کرد: درصورت جلب نظر داوران و ارائه فیلمنامه به صورت موفق، امکان دریافت فاند و کمک‌هزینه تولید از هریک از داوران خارجی و ایرانی وجود دارد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=11992