فیدان: شیلان سعدی به عنوان یکی از منتخبین کمپ استعدادهای برلیناله ۲۰۱۹ معرفی شد. کمپ استعدادهای برلیناله (Berlinale Talents) از بخش‌های جشنواره فیلم برلین یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی جهان، هر ساله ۲۵۰ نفر را برای حضور در کارگاه‌های آموزشی و مسترکلاس‌های متنوع انتخاب و دعوت می‌کند. امسال این تعداد از بین ۳۴۰۰ متقاضی از ۱۳۰ کشور جهان انتخاب شده‌اند. در برلیناله ۲۰۱۹ شیلان سعدی با پروژه (I promise) در کمپ مستند حضور خواهد داشت که در این بخش تنها ۱۰ پروژه انتخاب شده‌اند. این مستند چهار سال زندگی پر فراز و نشیبِ، ۷ دختر ایزدی که پس از حمله داعش در کمپ پناهندگان دیاربکر ترکیه ساکن شدند و اینک در کشورهای مختلفی به سر می‌برند را روایت می‌کند.

این فیلم بعد از حدود چهار سال فیلم‌برداری در کشورهای ترکیه، آلمان و هلند به مرحله پس تولید رسیده است و در مرحله تولید با مشاورۀ John Appel جلو رفت که مشاور کارگردان فیلم هایی چون «پنج دوربین شکسته»، «کابل در باد» و بسیاری از مستندهای موفق چند سال اخیر بوده است. همچنین مراکز بین المللی حامی این فیلم مستقل عبارتند از:New Film Fund, Women Make Movies, Jacob Burns Film Cente, Newa Film, Rojava Media, Komaleya Akademiya Sînemayê ya Rojhilata Navîn …

کمپ استعدادهای برلین (Berlinale Talents) از ۹ تا ۱۴ فوریه با شعار «اشتباه‌ها چگونه باعث پیشرفت می‌شوند؟» همزمان با جشنواره فیلم برلین برگذار خواهد شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=13099