فیدان: فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری که تاکنون موفق به کسب جوایز معتبر متعددی از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم و فیلم کوتاه جهان شده است در تازه‌ترین افتخارآفرینی خود موفق شد جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی بخش مسابقه بین‌الملل شانزدهمین دوره جشنواره فیلم دوبلین را به دست بیاورد.

از جمله دیگر جوایز معتبر این فیلم می‌توان به کسب سه جایزه مورد تایید آکادمی اسکار از جشنواره ترایبکا، پالم اسپرینگز و کراکوف و همچنین کسب جوایز بزرگ جشنواره‌های دیگری چون جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره تراورس سیتی، تیرانا، زوبروفکا، tous courts، چهار جایزه اصلی جشنواره Cinalfama، ویلادوکند و جوایز متعدد دیگر اشاره کرد.

جشنواره فیلم دوبلین که از سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را آغاز کرده است با هدف ارج نهادن به سینمای جهان و ایرلند به عنوان یک گونه فرهنگی مهم و تاثیرگذار موفق شده است در کمترین زمان ممکن به یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم در اروپا بدل شود. به صورتی که این جشنواره مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین جشنواره ایرلند و یکی از ۱۰ جشنواره بزرگ و معتبر اروپا به شمار می‌رود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حضورها و موفقیت‌های بین‌المللی فیلم کوتاه «روتوش» در این است که این فیلم کوتاه تاکنون موفق شده در جشنواره‌هایی حضور داشته و موفق به کسب جایزه شود که پیش از این کمتر به فیلم‌های ایرانی توجه داشته‌اند و به ندرت جوایز خود را به فیلم‌سازان ایرانی اهدا کرده‌اند.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=10598