در چهارمین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر در پردیس ملت، مستند کوتاه «مشترک موردنظر»، مستند برتر جشنواره‌ها و فیلم کوتاه «قضاوت» به همراه کارگاه انتقال تجربیات لقمان خالدی با عنوان «داستان‌گویی در فیلم مستند» برگزار می‌شود.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، چهارمین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر روز شنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۷ در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

بخش ابتدای برنامه اختصاص به نمایش مستند مشترک موردنظر و فیلم کوتاه قضاوت دارد و در بخش دوم کارگاه انتقال تجربیات لقمان خالدی با عنوان «داستان‌گویی در فیلم مستند» برگزار می‌شود.

فیلم مستند مشترک موردنظر که مضمونی اجتماعی دارد از مجموعه پرسه در شهر به کارگردانی لقمان خالدی، تهیه‌کنندگی جعفر صانعی مقدم و محصول مشترک موسسه تصویر شهر و شبکه ۴ سیماست.

این مستند در مدت‌زمان ۳۵ دقیقه تأثیر تلفن همراه را در جامعه معاصر ایران، آسیب‌شناسی و فواید آن را به تصویر می‌کشد و موضوعاتی از قبیل پیامک و بلوتوث را مورد بحث قرار می‌دهد.

این فیلم در جشنواره‌های مختلفی ازجمله جشنواره سینمای جوان، رویش، سینما حقیقت و در جشن خانه سینما عناوین بهترین فیلم مستند و بهترین کارگردانی را از آن خود کرده است.

فیلم کوتاه قضاوت به کارگردانی مجتبی بیات و تهیه‌کنندگی الهام جعفری است که مسعود رمضانی، احسان بذلی، امیرحسین آصفی، ابوالفضل کارگزار، افسانه اکبری، الناز پرویز و صالح صارمی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه ۱۸ دقیقه‌ای آمده است: هر کسی از ظن خود شد یار من …

باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر، یک پاتوق آموزشی و نمایشی فیلم‌های کوتاه و مستند است که یک هفته در میان در روزهای شنبه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. در این سلسله جلسات علاوه بر نمایش فیلم، کارگاه‌های آموزشی فیلم‌سازی به‌صورت رایگان و برای عموم فیلم‌سازان جوان برگزار می‌شود.

لازم به یادآوری است که شرکت در این جلسات برای عموم آزاد بوده و علاقه‌مندان می‌توانند جهت اطلاع از برنامه‌های آن عضو کانال ارتباطی موسسه تصویر شهر در تلگرام شوند.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=1955