فیلم کوتاه «بیگانه و بومی» به کارگردانی علی‌محمد قاسمی سه‌شنبه شب در دومین قسمت برنامه فیلم کوتاه از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، دومین قسمت برنامه فیلم کوتاه شبکه مستند سیما به طراحی و تهیه‌کنندگی عماد خدابخش که به مناسب فرارسیدن ایام سوگواری اربعین حسنی با ساختار متفاوت از روال معمول خود تهیه و آمده پخش شده است سه‌شنبه ۱۰ آذرماه ساعت ۲۲ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

در این قسمت علاوه بر فیلم کوتاه «بیگانه و بومی» به کارگردانی علی‌محمد قاسمی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران که بعد از سال‌ها دوباره نمایش داده می‌شود، فیلم کوتاهی از مرجان اشرفی زاده به نام «آبی عمیق» نیز پخش خواهد شد.

گفتگو با علی‌محمد قاسمی و مرجان اشرفی زاده، گزارشی از صنف فیلم کوتاه خانه سینما، گزارش نشست خبری جشنواره فیلم و عکس «گزارش یک نگرانی» و نگاهی به فیلم‌های کوتاه دفاع مقدس که در گروه هنر و تجربه در حال اکران است با اجرای مریم اسمی خانی از دیگر بخش‌های دومین قسمت برنامه تلویزیونی فیلم کوتاه خواهد بود.

فیلم کوتاه «بیگانه و بومی» موفق به حضور در جشنواره‌های معتبری چون هفته منتقدین جشنواره کن فرانسه ۲۰۰۱، یازدهمین جشنواره پیامی به انسان روسیه ۲۰۰۱، جشنواره درسدن ۲۰۰۱، جشنواره فیلم سائوپائولو برزیل، جشنواره پوسان کره جنوبی ۲۰۰۱، جشنواره بیلبائو ۲۰۰۱، جشنواره تورنتو ۲۰۰۱، جشنواره فیلم نیویورک ۲۰۰۲ و جایزه کداد از جشنواره فیلم کوتاه تهران ۱۳۷۹ شده است.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=1965