اعضای هیأت انتخاب بخش داستانی ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات معرفی شدند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از ستاد خبری جشنواره حسنات، خانم مرجان اشرفی‌زاده و آقایان مجید توکلی، فریدون خسروی، کاوه سجادی‌حسینی و علی‌محمد قاسمی به عنوان اعضای هیأت انتخاب بخش داستانی، از رسول صدرعاملی دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات حکم گرفتند.

بنا بر این گزارش، این هیأت از بین ۵۳۹ اثر داستانی رسیده در دوره ششم، آثار این منتخب این بخش را انتخاب خواهند کرد.

مرجان اشرفی‌زاده: دانش‌آموخته کارگردانی سینما و دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر. او ساخت فیلم‌های کوتاه، مستند، تلویزیونی و ویدئویی را در کارنامه دارد و در جشنواره‌های داخلی و خارجی موفق به کسب جایزه شده است. او همچنین مؤسس کارگاه فیلمنامه‌نویسی قلم است. «آبجی»‌ اولین فیلم بلند سینمایی اشرفی‌زاده به شمار می‌رود.

مجید توکلی: کارگردان و روزنامه‌نگار. توکلی ساخت فیلم‌های کوتاه پیتوک، دوئل، ١٢ تیر، شام حاضره، مستندهای سلطان، سرو ساعی، میم مثل سمیرا، فیلم تلویزیونی زیگ‌زاگ را در کارنامه دارد و همکاری با روزنامه‌های اعتماد، شرق و مجله‌های همشهری جوان و چلچراغ از جمله فعالیت‌های مطبوعاتی او به شمار می‌رود. «متولد۶۵» نخستین فیلم بلند سینمایی توکلی در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر، نامزد سیمرغ بهترین کارگردانی و بهترین فیلم بخش نگاه نو شد.

فریدون خسروی: دانش‌آموخته عکاسی از دانشگاه هنر تهران، آغاز فعالیت هنری از سال ۶۴. نویسنده کتاب‌های مختلف در زمینه رمان، فیلمنامه، نمایشنامه و آثار تحقیقی، ساخت مجموعه مستند تلویزیونی سفر سبز در شبکه چهارم، کارگردان بخشی از مجموعه نقش عشق شبکه دوم سیما، ساخت فیلم‌های بلند رویا، نان و قلم و سوز و ساز، سریال‌های در گذر کوچ، نقش جهان و روزها و رازها و… از جمله فعالیت‌های اوست. وی همچنین بیش از دو دهه سابقه فعالیت در زمینه تئاتر دارد.

کاوه سجادی‌حسینی: دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی. وی سال‌ها به عنوان دستیار کارگردان و برنامه‌ریز فعال بوده و علاوه بر ساخت چند فیلم کوتاه و تله فیلم؛ ساخت دو فیلم سینمایی «شب، بیرون» و «بوفالو» را در کارنامه دارد و برای ساخت فیلم‌هایش جوایزی را از جشنواره‌های مختلف به دست آورده است.

علی‌محمد قاسمی: کارگردان، نویسنده، تهیه‌کننده، مدیر فیلمبرداری و تدوین‌گر سینمای ایران. این هنرمند سازنده ده‌ها فیلم کوتاه و مستند و مدیر فیلمبرداری فیلم‌هایی چون جامه‌دران، پایان خدمت، همه چیز برای فروش، فرزند چهارم، خرس، خیابان‌های آرام و … بوده و دو فیلم بلند سینمایی «یادداشت بر زمین» و «سگ و دیوانه عاشق» را ساخته است. قاسمی جوایز مختلفی را از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کرده است.

ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، به دبیری رسول صدرعاملی، ۱۵ تا ۱۸ اسفند ماه برگزار خواهد شد و کانون نشر و ترویج فرهنگ اسلامی حسنات اصفهان با همکاری بنیاد سینمایی فارابی برپاکننده آن است.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=5115