۳۶۱ فیلم کوتاه از ۳۰۱ فیلم‌ساز به دبیرخانه پنجاه و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – بینالود رسید.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از، روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار به پنجاه و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – بینالود در تاریخ ۳۱ مردادماه تعداد ۳۶۱ فیلم کوتاه از ۳۰۱ فیلم‌ساز به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌شده است.

این تعداد فیلم از فیلم‌سازان ۹ استان گلستان، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، همدان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی و تهران که امکان حضور در این جشنواره منطقه‌ای را دارند به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

بر اساس این گزارش چهار قالب داستانی، مستند، تجربه‌گرا و پویانمایی امکان حضور در بخش مسابقه فیلم کوتاه این جشنواره را دارند که از این بین ۱۷۳ فیلم کوتاه داستانی از ۱۵۴ فیلم‌ساز، ۸۵ مستند کوتاه از ۷۱ فیلم‌ساز، ۶۱ فیلم کوتاه تجربه‌گرا از ۵۱ فیلم‌ساز و ۴۲ فیلم کوتاه پویانمایی از ۲۵ فیلم‌ساز آمار آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را تشکیل می‌دهند.

طبق اخبار پیشین اعلام‌شده از سوی دبیرخانه این جشنواره پنج فیلم برگزیده این جشنواره که موفق شوند جوایز بهترین فیلم در بخش‌های داستانی، مستند، پویانمایی، تجربه‌گرا و جایزه بزرگ این جشنواره را دریافت نمایند مستقیماً در بخش مسابقه ملی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران پذیرفته خواهند شد.

پنجاه و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – بینالود از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۴ به مدت چهار روز در استان خراسان رضوی، شهر نیشابور برگزار می‌شود.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=1024