فیدان: به نقل از ستاد خبری جشنواره، فیلم‌های «زنگ هفتم» با مشارکت و همکاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، وزارت آموزش و پرورش و شهرداری تهران از تاریخ ۲۸ فروردین لغایت ۵ اردیبهشت ۹۷ در پردیس‌های سینمایی چند نقطه از شهر تهران نمایش داده می‌شود.

این فیلم‌ها که متناسب با سن دانش‌آموزان ایرانی انتخاب شده‌اند شامل «سلام»، «آلفابت»، «کلاغ پر»، «ماه گفت: قلپ قلپ کمک» و «چشم‌انداز خالی» هستند.

از فیلمسازان ایرانی که در بخش «زنگ هفتم» حضور دارند، محمدرضا حاج‌غلامی است که با فیلم کوتاه «سلام» محصول سال ۲۰۱۷ در این جشنواره حضور دارد. این فیلم در مورد پسربچه‌ای خجالتی است که فکر می‌کند پدرش در سوریه شهید شده و او برای سلامت پدرش نذر می‌کند به چندین نفر سلام کند.

انیمیشن کوتاه «آلفابت» ساخته کیانوش عابدی محصول ایران در سال ۲۰۱۷ است که برای نوجوانان ایران به نمایش درمی آید. در خلاصه داستان این اثر که جوایز خارجی زیادی در کارنامه دارد آمده است: «دیر زمانی است که مردم این دیار الفبای زیستن را از یاد برده‌اند.»

فیلم کوتاه «کلاغ پر» ساخته ریحانه کاوش محصول ایران در سال ۲۰۱۸ نیز با داستان فانتزی خود در این بخش به نمایش درمی آید. قصه فیلم درباره کلاغی است که خیلی کدو دوست دارد و لانه‌اش را روی سر مترسک مزرعه کدو ساخته است.  

همچنین ریحانه کاوش با فیلم کوتاه «ماه گفت: قلپ قلپ کمک» نیز در بخش «زنگ هفتم» حضور دارد که در خلاصه داستان این فیلم محصول سال ۲۰۱۸ آمده است: «نهنگ عاشق ماه شده است. شب‌ها برای رسیدن به ماه سعی می‌کند بالا و بالاتر بپرد، ولی رسیدن به این آرزو محال است. تا اینکه یک شب همراه با صدای مهیبی متوجه می‌شود ماه داخل دریا افتاده است.»

دیگر فیلم حاضر در بخش «زنگ هفتم» فیلم کوتاه «چشم‌انداز خالی» ساخته علی زارع قنات نوی محصول ایران در سال ۲۰۱۷ درباره مادری است که در انتظار فرزند به جنگ رفته اش است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=10972