مستند نیمه بلند «با خدا می رقصم» به کارگردانی هوشنگ میرزایی بهترین مستند بالای ۳۰ دقیقه جشنواره کالاگاری کانادا شد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، مستند نیمه بلند «با خدا می‌رقصم» به کارگردانی هوشنگ میرزایی موفق به دریافت جایزه بهترین مستند بالای ۳۰ دقیقه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی کالاگاری کشور کانادا شد.

این مستند روایتگر زندگی پیرمرد نابینای پاوه ای است که نمی‌بیند اما خیاطی می‌کند و از راه خیاطی امرار معاش می‌کند او با وجود این که نمی‌بیند سوزن نخ می‌کند و پارچه را برش می‌دهد و از راه درآمد خیاطی توانسته که یک باغ زیبا بخرد و در باغ برای خوشحالی همسرش می‌رقصد و با امید و روحیه طنزی که دارد بر ناتوانی جسمی‌اش غلبه می‌کند.

جشنواره بین‌المللی کالاگاری که توسط بنیاد کالاگاری اسکوپ در شهر کالاگاری کانادا برگزار می‌شود از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز کرده و در پنج بخش داستانی، مستند، انیمیشن، فیلم‌های آموزشی و پرفورمنس فیلم‌هایی با موضوع معلولیت یا فیلم‌هایی که یکی از عوامل اصلی آن دچار معلولیت باشد را به رقابت می‌گزارد.

پانزدهمین دوره این جشنواره از ۱۶ تا ۱۹ مارس ۲۰۱۶ در شهر کالاگاری کانادا برگزار خواهد شد. گفتنی است هوشنگ میرزایی پیش از این با مستند کوتاه «روناک» موفق به دریافت لوح تقدیر در بخش مستندها ۱۰ تا ۳۰ دقیقه نهمین دوره این جشنواره در سال ۲۰۱۰ شده بود.

عوامل این مستند عبارتند از: نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: هوشنگ میرزایی، فیلمبردار: مجید قربانی فر، صدابردار: جعفر خوشخو، تدوین و صداگذاری: هوشنگ میرزایی

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=2198