«ماجرای یک شب بارانی» برنده جایزه بزرگ بهترین فیلم و جایزه منتخب تماشاگران از جشنواره یوتا آمریکا شد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «ماجرای یک شب بارانی» به کارگردانی مهدی فرد قادری و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان تهران موفق به دریافت جایزه بزرگ به‌عنوان بهترین فیلم جشنواره «از فیلم دیدن نترس» ایالت یوتا آمریکا شد. در این جشنواره که سالانه هشتاد هزار آمریکایی از آن دیدن می‌کنند جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران نیز به «ماجرای یک شب بارانی» اختصاص پیدا کرد.

این جشنواره که هرساله در شهر سالک لیک و در زمینه‌های سینما، تئاتر و موسیقی برگزار می‌شود یکی از معتبرترین جشنواره‌های هنری غرب آمریکا محسوب می‌شود و امسال تنها چهل فیلم را از سراسر جهان در بخش مسابقه جشنواره به نمایش در آمدند.

«ماجرای یک شب بارانی» پیش از این ضمن کاندید شدن در چهار رشته جوایز آکادمی واشنگتن و دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره‌های «سینمای جدید» هالیوود و «کلونی» اوهایو، در بخش مسابقه جشنواره‌های «ریورساید» کالیفرنیا و «کان» فیلادلفیا به نمایش در آمده است، سومین فیلم تک پلان مهدی فرد قادری پس از فیلم‌های کوتاه «تناوب» و «دایره‌های معکوس» است و به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان تهران تولید شده است.

اعضای هیات داوران جشنواره یوتا در اختتامیه بزرگ این رویداد هنری متن زیر را قرائت نمودند:

جایزه بزرگ هیات داوران به فیلم کوتاه «ماجرای یک شب بارانی» به کارگردانی مهدی فرد قادری و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران اهدا می‌شود. این فیلم درباره شب جشن تولد پیرمردی تنهاست و نگاهی موشکافانه به روابط او با فرزندانش دارد. متأسفانه بسیاری از رسانه‌های غربی تصویری غلط از روابط انسانی و خانواده در ایران به نمایش می‌گذارند اما این فیلم با رویکردی متفاوت چهره دوست‌داشتنی خانواده ایرانی در مواجه با چالش عاطفی را نشان می‌دهد. کارگردان فیلم «ماجرای یک شب بارانی» باظرافت، شکاف عاطفی را با احساسات صادقانه و همدلی می‌پوشاند.

برخی از عوامل فیلم عبارت‌اند از: نویسنده و کارگردان: مهدی فرد قادری، تصویربردار: عارف نامور، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: حسین محروقی، صداگذار: آرش قاسمی، بازیگران: منوچهر علیپور، زهره رمضانی، مهسا فقهایی، کیان درجزی، حسین محروقی، غزال قاسمی، ساینا اسدی، امیرپارسا صفری و مهدی فرد قادری، تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان تهران

جشنواره یوتا از ۲۵ تا ۲۸ ژوئن در آمریکا برگزار گردید.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=638