دو فیلم کوتاه انیمیشن «سوزنبان» و «دارزا» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در جشنواره انیمیشن والنسیا اسپانیا به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن‌های کوتاه «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان و «دارزا» به کارگردانی ایرج محمدی‌رزینی در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن کوتاه جشنواره انیمیشن والنسیا اسپانیا به نمایش در‌می‌آیند.

انیمیشن «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان درباره‌ سوزنبان پیری است که سال‌ها به انتظار زنی در یک ایستگاه نشسته است تا اینکه متوجه می‌شود این زن در تخیل اوست. این انیمیشن هشت دقیقه‌ای در ژانر ملودرام جای می‌گیرد.

«دارزا» به کارگردانی ایرج محمدی‌رزینی هم موضوع اساطیری دارد و درباره پرنده‌ای به نام «دارزا» است که از آب، باد و آتش گذر می‌کند، اما هنگامی که به خاک می‌رسد در زمین توسط یک زن در دام اسیر می‌شود. این زن دارزا را به خانه می‌برد و در آنجا این پرنده با دختر او مواجه می‌شود و…

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن و کارتون «والنسیا» طی روزهای ۷ تا ۱۰ اردیبهشت ۹۶ در کشور اسپانیا برگزار می‌شود و در این دوره از جشنواره، چندین کارگاه آموزشی هم با حضور اساتید معروف انیمیشن دنیا برپا خواهد شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=6113