دو فیلم کوتاه «گورمردها» و «قارلی داملار» جوایز اصلی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مذهب امروز ایتالیا را دریافت کردند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، فیلم‌های کوتاه «گورمردها» به کارگردانی علی مردمی و «قارلی داملار» به کارگردانی هایده مرادی جوایز اصلی بخش کوتاه نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مذهب امروز ایتالیا را به خود اختصاص دادند.

در مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره این جشنواره که دیشب در ترنتوی ایتالیا برگزار شد، هیئت‌داوران جشنواره جایزه «بهترین فیلم کوتاه» جشنواره و دیپلم افتخار داوران بخش «جامعه جهانی کلیساها» را به «گورمردها» به کارگردانی علی مردمی اهدا کردند. همچنین داوران بخش بین مذاهب، جایزه خود را به «قارلی داملار» به کارگردانی هایده مرادی اختصاص دادند.

جشنواره «مذهب امروز»  توسط موسسه «سیاه‌وسفید» برگزار می‌شود و هدف اصلی آن، ایجاد ارتباط بین اعتقادات و زندگی سنتی و بومی مردم سراسر دنیا است. این جشنواره فیلم‌های بلند و کوتاه با زمینه‌های رابطه بین گفتگو و ادیان، اعتقادات و ادیان، انسان‌شناسی و مردم‌نگاری ادیان، مهاجران، هویت و گفتگو را به نمایش می‌گذارد. تم امسال این جشنواره «ادیان و مسائل زنان» بود. دوازدهمین دوره این جشنواره ۷ الی ۱۶ اکتبر برابر با ۱۶ تا ۲۵ مهر در شهر ترنتو کشور ایتالیا برگزار شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=4633