فیدان: فیلم کوتاه «عباس کیارستمی؛ کارگردان» ساخته محسن خدابخشی در ادامه حضورهای بین‌المللی خود، این بار به عنوان تنها نماینده ایران در جشنواره فیلم های زیرزمینی شیکاگو حاضر خواهد بود.

در سایت جشنواره اینچنین آمده است که: «جشنواره فیلم‌های زیرزمینی شیکاگو مختص فیلم‌سازانی است که به معنای واقعی مستقل‌اند. مأموریت این جشنواره ترویج فیلم‌هایی است که در فرم، تکنیک یا محتوا نه تنها با جریان اصلی سینما، که به کلی با جریان غالب فیلم‌های مستقل نیز متفاوت هستند. این جشنواره در پی نمایش فیلم‌هایی جسورانه است که اقتضائات تجاری و انتظارات مخاطبین را به چالش کشیده و از آن‌ها فراتر می‌رود.»

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که: پسربچه‌ای می‌خواهد با عباس کیارستمی عکس یادگاری بگیرد…

مانی شرافت، شاهد شرافت، نازلی گرگانی، انسیه ملکی، محمدرضا کیوانفر و سحر حسن زاده دیگر عوامل این فیلم کوتاه هستند.

«عباس کیارستمی؛ کارگردان» پیش از این در جشنواره های اسلم‌دنس (آمریکا)، سن مائورو (برزیل)، چفالو (ایتالیا)، کاردیف (انگلستان)، کالرتیپ (استرالیا)، ردینگ (آمریکا) و سه دقیقه، سه روز (عراق) حضور داشته است.

جشنواره فیلم‌های زیرزمینی شیکاگو یکی از معتبرترین جشنواره های کشور ایالات متحده آمریکا است که تمرکز آن بر فیلم‌های مستقل نوآورانه است. بیست و پنجمین دوره این جشنواره، از ۱۶ تا ۲۰ خرداد ماه (ژوئن) امسال در شهر شیکاگو آمریکا برگزار خواهد شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=11242