فیدان: به نقل از دبیرخانه جشنواره، این دوره از جشنواره در چهار بخش مسابقه ملی شامل فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی، فیلم‌نامه کوتاه با موضوع اصلی احسان و نیکوکاری و با موضوعات ویژه اخلاق و مفاهیم آسمانی آن و نقد انحطاط اخلاقی و ارزش‌های فراموش شده اجتماعی، جامعه از نگاه جوانان؛ خواست‌ها و نیازهای جوانان، تسهیل گری وکارآفرینی اجتمـاعی، زن و ارزش‌های آن درجامعه، آب حفظ منابع ارزشمند آن، روش‌هـای بهینه مصرف انرژی، حفظ و احیای محیط زیست و فضاهای مجازی و تأثیر آن برجامعه برگزار می‌شود.

همچنین در این دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان برای نخستین بار مسـابقه ملی «شهر در قاب تصویر» به منظور کشف ایده‌های ناب فیلم‌سازان جوان کشور و روایتی نو ازمضمون نیکوکاری درشهر، درقالب فیلم کوتاه و با موضوعات حقوق شهرونـدی و تأثیر آن در روابط انسانی و اجتماعی، شادابی و نشاط اجتماعی، شهر ایمن،شهر پاک، خـانه و خـانواده وسبک زنـدگی ایـرانی ــ اسلامـی وهر موضوعی که مسائل شهری را در بر گیرد، برگزار می‌کند.

فیلم‌سازان وعلاقمندان می‌توانند فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی خود را با موضوعات زیر از شهر خود تهیه کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مسابقه مستند پورتره نیز از دیگر بخش‌های جدید جشنواره حسنات است که در هشتمین دوره آغاز بکار می‌کند. فیلم‌سازانی که فیلم‌های کوتاه مستندی را با موضوع خیــّرین ونام آوران علــم وهــنر تهیه نمودهاند، میتوانند دراین بخش شرکت کنند.

بخش مسابقه دانشجویی اصفهان نیز به منظور کشف استعدادهای جوان در حوزه سینما و فیلم کوتاه درشهر اصفهان، دانشجویان مراکز دانشگاهی، هنرآموزان مراکز آموزشی و انجمن‌های سینمای جوانان استان اصفهان از نوآوری‌های مسئولان برگزاری جشنواره حسنات در دوره هشتم است که در این بخش علاقمندان می‌توانند فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند وپویانمایی خود را که با موضوعات جشنواره تهیه شده باشند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

شایان ذکرست ارایه گواهی و مستندات مکتوب ازمراکز مذکور برای دانشجویان وهنرآموزان به دبیرخانه جشنواره الزامی است.

گفتنی است مدت زمان آثار تولید شده در بخش‌ سینمای ملی، مستند پورتره و مسابقه دانشجویی اصفهان حداکثر ۳۰ دقیقه اعلام شده است و علاقمندان در بخش شهر در قاب تصویر نیز باید آثار خود را تا حداثر پنج دقیقه تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

برای شرکت در جشنواره تکمیل فرم فقط از طریق سایت جشنواره hasanatfilm.ir امکان پذیر است و دریافت کد از سایت به ازای هر اثر ثبت شده الزامی است. لازم است نام فیلم، نام فیلم‌ساز، شماره تماس فیلم‌ساز و کد دریافتـی اثـر روی DVD نوشته شود.

همه آثار ارسالی می‌بایست با بالاترین کیفیت ضبط شده ارسال شوند. فیلم‌های ارسالی می‌بایست به صورت (فایل دیتا) بر روی DVDهای ۹ و‌ یا ۴.۷ گیگابایت و یا flash memory باشند. ضمناً فیلم‌های ارسالی حتماً در قالب سیستم پخش ۲۵ فریم pal ارائه شوند. در غیر این صورت پس از راهیابی اثر به بخش مسابقه هر نوع مشکل در نمایش فیلم به عهده فیلم‌ساز می‌باشد.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات تا ۱ آبان ماه اعلام شده است.

علاقمندان برای مطالعه کامل فراخوان هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات می‌توانند به نشانی الکترونیکی hasanatfilm.ir مراجعه کنند.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=12289