علی فراهانی که فیلم‌برداری فیلم کوتاه «کودک خاموش» را برعهده داشته درباره این اثر که نامزد اسکار ۲۰۱۸ شده است، توضیح داد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، علی فراهانی فیلم‌بردار سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فیلم کوتاه داستانی «کودک خاموش» که نامزد دریافت اسکار ۲۰۱۸ شده است، بیان کرد: فیلم «کودک خاموش» The Silent Child محصول کشور انگلستان به کارگردانی کریس اوورتون و تهیه کنندگی رِبکا هریس، دَنی اومردون و جولی فوی و به نویسندگی ریچل شنتون است.

وی افزود: من از سال ۲۰۱۵ در زمینه فیلم‌برداری فیلم‌های کوتاه و تبلیغاتی با کمپانی Slick Films همکاری می‌کنم که در همین مسیر بعد از کار در یک مستند تحقیقاتی در مورد افراد ناشنوا و فاقد قدرت تکلم در کشور انگستان، پیشنهاد همکاری در این فیلم کوتاه به من شد.

فراهانی درباره حضور این فیلم در رقابت اسکار بیان کرد: حضور فیلم در اسکار باعث می‌شود توجه مخاطبان به موضوع فیلم افزایش پیدا کند و به همین دلیل معتقدم فیلم «کودک خاموش» زمینه به وجود آوردن فرصت جدید در نوع برخورد جوامع با افراد ناشنوا و فاقد قدرت تکلم را دارد.

این فیلم‌بردار ایرانی ساکن خارج از کشور اظهار کرد: بر اساس روایت فیلم، ناشنوایی و نداشتن قدرت تکلم یک ناتوانی جسمی نیست و این پیام را دارد که با فراهم کردن امکانات آموزش صحیح برای افرادی با این شرایط و با آگاهی رساندن درست به جامعه و خانواده‌ها در مواجهه با این موضوع می‌توان به جای طرد کردن این افراد فرصت مناسب برای ورود به جامعه را برای آن‌ها فراهم کرد.

فراهانی عنوان کرد: فیلم «کودک خاموش» به لحاظ فنی و ساختار از جمله فیلم‌هایی است که با هزینه پایین ساخته شده، ولی تلاش گروه در تمام مراحل ساخت بر این بوده است تا یک فیلم با استانداردهای بالا ساخته شود.

وی اظهار کرد: در زمینه فیلم‌برداری «کودک خاموش» با توجه به امکانات و چالش‌هایی که وجود داشت تمام تلاش من در انتخاب درست شات‌ها، استفاده درست و تاثیرگذار از نور، رنگ و حرکت دوربین برای به وجود آوردن تصویری قصه گو و همسو با داستان بود. در نتیجه می‌توان با توجه به تمام موارد فوق و موفقیت‌هایی که این فیلم به دست آورده است «کودک خاموش» را در تمام زمینه‌ها موفق دانست و امیدوار بود که در اسکار امسال هم مورد توجه قرار بگیرد.

فراهانی در پایان با اشاره به فعالیت‌های جدیدش گفت: در حال حاضر مشغول انجام پیش تولید فیلم سینمایی «Dead Man Walking» به کارگردانی ریچارد تیلور هستیم که تا اوایل ماه فوریه در لندن وارد مرحله فیلم‌برداری می‌شود. این فیلم قصه‌ای گنگستری را دنبال می‌کند که در سال ۱۹۶۶ اتفاق افتاده است، البته به طور همزمان در حال فیلم‌برداری فیلم کوتاه «A Glimpse» به کارگردانی تام تِرنِر و تهیه کنندگی رِبکا هریس هستم که یک فیلم عاشقانه است.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=10161