اسامی اعضای هیأت انتخاب بخش داستانی سینمای ایران سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، «پیمان نهان قدرتی»، «الهام حسین‌زاده» و «داریوش یاری» به‌عنوان اعضای هیأت انتخاب بخش داستانی معرفی شدند.

بر اساس این گزارش اسامی و بیوگرافی هیأت انتخاب بخش‌های داستانی به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

الهام حسین‌زاده: متولد اهواز و کارشناس ارشد رشته تحقیق در ارتباطات اجتماعی است. وی سال‌ها به روزنامه‌نگاری، تدریس و پژوهش اشتغال داشته و از سال ۱۳۸۰ فیلم‌سازی را آغاز کرده است. حسین‌زاده در این سال‌ها چندین فیلم کوتاه داستانی، مستند و یک فیلم بلند ویدیویی ساخته و در جشنواره‌های مطرح داخلی و بین‌المللی از قبیل جشنواره ونیز، کلرمون فران، پوسان و رویدادهای داخلی مانند فجر، سینما حقیقت، جشن خانه سینما، فیلم کوتاه تهران و وارش حضور داشته است. وی موفق به دریافت جوایز زیادی از جشنواره‌های ملبورن، آسپن، فلیکر فست، شورت شورتس و … شده است و در هیأت داوری و انتخاب چندین جشنواره حضور داشته است.

پیمان نهان قدرتی: دانش‌آموخته رشته سینما، فعالیت فیلم‌سازی را از سال ۱۳۷۵ پس از پایان دوره فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان آغاز کرد. در کارنامه وی نویسندگی و کارگردانی بیش از ۲۲ اثر داستانی کوتاه، مستند، بلند و همچنین یک مجموعه مستند ۲۶ قسمتی دیده می‌شود که در بیش از ۴۰ جشنواره بین‌المللی داخلی و خارجی حضور داشته و ۱۸ جایزه بین‌المللی را به خود اختصاص داده است. وی عضو آکادمی داوری جشن مستقل فیلم کوتاه ایران است و ۳ دوره نیز عضو هیأت انتخاب جشن خانه سینما بوده است.

داریوش یاری: فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما با گرایش کارگردانی است. از تجربیات فیلم‌سازی وی درزمینه فیلم‌های کوتاه و مستند می‌توان «خانه کجاست»، «آیه‌های زمینی»، «دخیل» و چندین تله‌فیلم همچون «حبیب» را نام برد. همچنین چندین دوره حضور در جشنواره‌های بین‌المللی و ملی نظیر جشنواره فیلم فجر، جشنواره کودک اصفهان، جشنواره فیلم رشد، جشنواره اوپسالا سوئد، جشنواره ابنز اتریش، جشنواره سائو پائولو برزیل و جشنواره داکا در کشور بنگلادش از سوابق اوست.

گفتنی است، بر اساس بررسی این هیات از مجموع ۱۲۹ فیلم راه‌یافته به بخش ملی، ۵۳ اثر به بخش داستانی راه پیدا کرده‌اند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=1427