دبیر اجرایی دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش اعلام کرد؛ مهلت ارسال آثار به جشنواره رویش ۲۰ روز تمدید شد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از ستاد خبری دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش، سید جواد رفائی، رئیس حوزه هنری خراسان رضوی و دبیر اجرایی دهمین دوره از جشنواره رویش با اعلام این خبر افزود: تاکنون بیش از ۷۰۰ اثر در سامانه اینترنتی ثبت اثر جشنواره ثبت شده است که هنوز به دبیرخانه جشنواره نرسیده است. به گفته برخی از فیلم‌سازان جوان، بخشی از این آثار که فرم شرکت در جشنواره را تکمیل کرده‌اند، در حال گذراندن آخرین مراحل تولید می‌باشند. لذا برای ایجاد فضای رقابتی بهتر و امکان حضور تمام این آثار در جشنواره، مهلت ارسال آثار به جشنواره رویش تمدید شد.

وی افزود: آخرین‌مهلت ارسال آثار به جشنواره رویش ۲۰ آبان ماه بود که هم‌اکنون این تاریخ به مدت بیست روز تمدید شد. بنابراین آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره در مشهد، تا پایان روز دهم آذرماه خواهد بود.

رفائی در خصوص جشنواره رویش گفت: سینمای دینی در دهمین دوره جشنواره رویش تعریفی فراتر از دوره‌های گذشته دارد. به نظر می‌رسد فیلم‌سازان در دهمین دوره به خودباوری و باورمندی دینی بر مبنای نگاه یقینی و قلبی دست‌یافته باشند زیرا روند انطباق تولیدات فیلم‌سازان بر مفاهیم عمیق دینی، در ۹ دوره گذشته روندی تصاعدی داشته و انتظار داریم در دهمین دوره، مفاهیم سینمای دینی در آثار تولیدی به بلوغ محتوایی رسیده باشد.

دبیر اجرایی جشنواره فیلم کوتاه رویش ادامه داد: نگاه ما به دین‌داری یک نگاه عمقی است و قصد نداریم از طریق فیلم‌سازی میزان اعتقاد و دین‌مداری کسی را سنجش کنیم. ما انتظارمان از فیلم دینی این است که بتواند مبانی دینی و انسانی و فطری را به شکلی توأمان به مردم ارائه دهد.

گفتنی است دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش»، ۲۷ الی ۳۰ دی‌ماه در پردیس سینمای هویزه مشهد مقدس، برگزار خواهد شد.

دسترسی به فرم فراخوان در وب‌سایت جشنواره به نشانی: www.artfest.ir امکان‌پذیر است.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=4810