هیات انتخاب دهمین جشنواره دوسالانه بین‌المللی پویانمایی تهران از روز ۲ دی ماه کار خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از روابط عمومی جشنواره، هیات انتخاب بخش مسابقه ایران و بین‌الملل دهمین جشنواره دو سالانه بین‌المللی پویانمایی تهران از روز ۲ دی ماه کار خود را آغاز می‌کنند.

انتخاب اولیه‌ فیلم‌های بخش مسابقه ایران و بین‌الملل این جشنواره را گروهی ۷ نفره از ۲ تا ۱۲ دی ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی- هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام خواهند داد.

بر همین اساس، وحید نصیریان کارگردان انیمیشن، نقاش و تصویرساز کتاب‌های کودک و نوجوان، حسین شیخ‌الاسلامی نویسنده مقاله‌های علمی و پژوهشی و مدیر پروژه اپلیکیشن‌ها و کتاب‌های تعاملی برای کودکان و نوجوانان، فرخ یکدانه کارگردان و نویسنده آثار انیمیشن و مدرس دانشگاه‌های هنر، تهران و دانشکده صدا و سیما، محمدامین همدانی مدیر و موسس خانه انیمیشن، مدرس انیمیشن در دانشکده هنرهای تجسمی 

دانشگاه تهران و موسس شرکت تولیدی صبیان، اعضای هیات انتخاب دهمین دوره جشنواره پویانمایی را تشکیل می‌دهند.

همچنین امیر مهران کارگردان انیمیشن و عضو آسیفای ایران و انجمن سینمای جوانان ایران و کانون طراحان، سعادت رحیم‌زاده کارگردان انیمیشن، مدرس دانشگاه و عضو رسمی انجمن آسیفای ایران و بین‌الملل، غلامحسین کریمی دونا قائم‌مقام معاون هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و مدیر گروه تکنیک‌های تلفیقی و عضو شوراهای تخصصی و کارشناسی مرکز پویانمایی صبا از دیگر اعضای هیات انتخاب این جشنواره هستند.

امسال بیش از ۹۳۵ فیلم در بخش مسابقه ایران و بیش از ۱۱۶۹ فیلم از ۷۹ کشور جهان در بخش مسابقه بین‌الملل دهمین جشنواره پویانمایی تهران شرکت کرده‌اند.

دهمین جشنواره دو سالانه بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۵ تا ۱۹ اسفند در مرکز ‌آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=5109