فیدان: به نقلاز روابط عمومی سومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش، طی احکامی جداگانه از سوی ابراهیم حصاری دبیر جشنواره، اسامی اعضای هیأت انتخاب و داوری بخش فیلم‌نامه این جشنوارهاعلام شدند.

صبح امروز ابراهیم حصاری دبیر سومین جشنواره فیلم کوتاه موج، اسامی اعضای هیات انتخاب و داوری بخش فیلم‌نامه جشنواره موج را معرفی کرد. محمدرضا گوهری، احسان عبدی پور و فرنوش صمدی فیلم‌نامه‌های ارسالی به دبیرخانه سومین جشنواره فیلم کوتاه موج را بازخوانی کرده و آثار راه یافته به بخش مسابقه را معرفی خواهند کرد. لازم به ذکر است که این هیات کار داوری نهایی فیلم‌نامه‌های بخش مسابقه را نیز به عهده خواهند داشت.

محمد رضا گوهریمتولد ۱۳۴۹ سبزوار و فارغ‌التحصیل فیلم‌نامه نویسی از دانشکده سینما تئاتر می‌باشد. از آثار شاخص وی می‌توان به فیلم‌های “رخ دیوانه”، “ملکه”،”یه حبه قند”، “فرزند خاک”، “خیلی دور خیلی نزدیک”،”یک تکه نان” و … نام برد. او برای “فرزند خاک” موفق به دریافتسیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه از بیست و ششمین جشنواره فجر و تندیس بهترین فیلم‌نامه از دوازدهمین جشن خانه سینما شد. از دیگر جوایز او می‌توان به فیل نقره‌ای بهترین فیلم‌نامه از جشنواره کودک و نوجوان هندوستان و پروانه زرین بهترین فیلم‌نامه از بیست و سومین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان برای فیلم “کودک و فرشته” اشاره کرد.

احسان عبدی پورمتولد ۱۳۵۹ بوشهر و فارغ‌التحصیل کارشناسی فیلم‌نامه نویسی از دانشکده سینما تئاترمی‌باشد. وی مدرس فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی سینماست و برای اولین فیلم سینمایی‌اش “تنهای تنهای تنها” توانست جایزه خلاقیت و استعداد درخشان ویژه فیلم‌سازان اول را از هفتمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران بدست آورد. از دیگر آثارشاخص او می‌توان به “تیک‌آف” و “پاپ” اشاره کرد که فیلم سینمایی پاپ نوروز امسال در گروه سینمایی هنروتجربه به اکران عمومی درآمد.

فرنوش صمدی متولد ١٣۶٢ اصفهان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سینما از آکادمی هنرهای زیبای رُم می‌باشد. وی عضو بخش فیلم کوتاه آکادمی اسکار و عضو انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا)می‌باشد که تاکنون توانسته است در بیش از ۴۰۰ جشنواره ملی و بین‌المللی حضور داشتهو بیش از ۱۰۰ جایزه بین‌المللی را کسب کند. از آثار شاخص او می‌توان به فیلم کوتاه” نگاه” نامزد یوزپلنگ طلائی بهترین فیلم کوتاه از جشنواره لوکارنو و فیلمکوتاه “سکوت” نامزد نخل طلای بهترین فیلم کوتاه جشنواره کن و برنده تندی سشایستگی بهترین کارگردانی از هفتمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران اشاره کرد.

شایان ذکر است علاقمندانی که “فیلم” یا “فیلم‌نامه کوتاه” با محوریت «سفر»،«گردشگری» و «دریا» دارند تا تاریخ ۱۵ دی‌ماه فرصت دارند تا آثار خود را در سایت جشنواره فیلم موج www.mowj.kish.ir به ثبت رسانده و آنرا به آدرس دبیرخانه‌ (کیش، خیابانسنایی، مقابل مسجد امیر (ع)، ساختمان بساک، طبقه دوم، دبیرخانه سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش، کدپستی: ۷۹۴۱۷۷۳۸۹۹) ارسال نمایند.

سومین دوره جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش، ۱۰ تا ۱۲ اسفندماه سال جاری به دبیری ابراهیم حصاری و در جزیره زیبای کیش برگزار خواهد شد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=12991