فیلم انیمیشن «سگ کور» به کارگردانی محمد مقدم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته می‌شود.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از خبرگزاری مهر، فیلم انیمیشن «سگ کور» به کارگردانی محمد مقدم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به زودی تولید خود را آغاز می کند.

محمد مقدم که فعالیت در زمینه‌ ساخت انیمیشن را از دهه ۶۰ و در کانون پرورش پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرده است، درباره‌ ساخت پروژه «سگ کور» اظهار کرد: قرارداد همکاری من با مرکز گسترش سال گذشته امضا شد ولی تامین مالی و شروع کار گروه اجرایی کمی به زمان نیاز داشت.

وی افزود: این وقفه به وجود آمده موجب شد گروهی که ابتدا کنار یکدیگر جمع شده بودند، پروژه‌های دیگری آغاز کنند و به نوعی آنها را برای مدتی از دست دادم، ولی خوشبختانه دوباره کنار یکدیگر جمع شدیم تا کار تولید آغاز شود.در حال حاضر مشغول طراحی اِستوری رِیل، طراحی فضاها و کاراکترها هستیم و با اتمام کارهای اولیه، از اوایل مردادماه وارد مرحله اجرایی تولید می‌شویم.

این هنرمند با اشاره به اینکه انیمیشن «سگ کور» بصورت دو بُعدی ساخته می‌شود، تصریح کرد: در ساخت این انیمیشن، تلفیق چند تکنیک و استفاده از نرم‌افزارهای متفاوت را شاهد خواهیم بود. البته آنچه در نظر داریم تکنیکی نیست که الهام گرفته از شیوه‌های بومی گرافیک ایرانی باشد، بلکه بیشتر نگاهی جهان وطنی در این پروژه جریان دارد.

مقدم در پایان، پیرامون داستان این انیمیشن نیز توضیح داد: قصه «سگ کور» رابطه‌ حاکم و محکوم از طریق ارتباط ارباب و سگش را بیان می‌‌کند که به نوعی نمادین است و با کنایه بیان می‌شود.

عوامل ساخت این فیلم انیمیشن عبارتند از نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: محمد مقدم؛ گرافیست و طراحی فضا: هادی دانش؛ گروه اجرایی: عادل مدنی، علی مدنی؛ طراحی استوری ریل: عادل مدنی؛ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=3439