ما بیشتر از این می‌خواهیم!

این روزها آن قدر خبرهای خوب برای فیلم کوتاه شنیده‌ایم که کمتر فرصت می‌کنیم به همدیگر تبریک بگوییم.

کمپین نمایش فیلم‌های کوتاه در سینمای هنر و تجربه، تجربه موفقی را می‌گذراند و طلسم حضور تماشاگر برای فیلم کوتاه شکسته شده و حالا می‌شود گفت که فیلم کوتاه مخاطب خود را هم بدست آورده است. حضور فیلمهای کوتاه در جشنواره‌های جهانی هم که تقریبا خبر روزانه وبسایت‌های فیلم کوتاه است. افزایش سال به سال وبسایت‌ها و خبرگزاری‌های تخصصی فیلم کوتاه و تاثیرگذاری آن‌ها نیز اتفاق خوب دیگری ست که برای فیلم کوتاه رخ می‌دهد. غرفه افتخارات فیلم کوتاه ایران نیز به‌زودی رونمایی می‌شود…

اما بهترین اتفاق این روزها حضور دو فیلم کوتاه در مهمترین اتفاق سینمای هنری جهان یعنی جشنواره کن امسال است. فیلم کوتاه آرین وزیر دفتری و سعید جعفریان دو فیلمساز مستقل و با انرژی در بخش‌های اصلی جشنواره کن اتفاق بزرگی است و بزرگی این اتفاق اینجاست که فیلم کوتاه برای پنجمین سال پیاپی در بخش‌های اصلی مسابقه فیلم‌های کوتاه کن حضور دارد.

خبرهای خوب دیگری هم در راه است… مطمئن هستیم که فیلم کوتاه ایران بسیار زنده‌تر و سالم‌تر از سینمای بلند و مریض این روزهای ایران نفس می‌کشد. این را ما می‌فهمیم ولی انگار آن بخش‌هایی که باید متوجه این اتفاق باشند نمی‌دانند که می‌توانند راه درمان سینما را از راه حمایت و تقویت فیلم کوتاه بدست آورند. این را ما می‌فهمیم که می‌توانیم بدون هیچ حمایتی سربلند باشیم و دست پاک و مستقل و اگر حمایت‌های زیربنایی هم بکنند راه استقلال مالی این سینما را هم می‌دانیم… ما بیشتر از این‌ها می‌خواهیم!

انجمن فیلم کوتاه ایران حضور دو فیلم کوتاه «تاریکی» و «مثل بچه آدم» در جشنواره کن را به همه فیلمسازان کوتاه تبریک می‌گوید.

هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران

۲۳ فروردین ۱۳۹۷

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=11012