در مراسم پایانی نخستین جشنواره مردم‌شناسی درخت زردآلو، جایزه ویژه هیئت‌داوران به مستند کوتاه «اینجا تهران است» ساخته سعید حدادی اهدا شد و جایزه ویژه اتحادیه فیلم‌سازان ارمنستان به مستند «ز گفتار دهقان…» ساخته حمید جعفری اختصاص یافت.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از رای بن مستند، نخستین جشنواره مردم‌شناسی درخت زردآلو با همکاری جشنواره زردآلوی طلایی از ۱۱ تا ۱۵ مهر در ایروان برگزار شد. در این جشنواره مستندهای «اینجا تهران است» ساخته سعید حدادی، «ز گفتار دهقان…» ساخته حمید جعفری، «اهالی خیابان یک‌طرفه» ساخته مهدی باقری و «سلاطین خیابان‌ها» ساخته زینب تبریزی و پالیز خوشدل همراه با بیست‌وپنج مستند دیگر از کشورهای لهستان، جمهوری چک، ترکیه، لبنان، هلند، آلمان، استونی، روسیه و ارمنستان در بخش مسابقه این جشنواره به نمایش درآمدند.
روبرت صافاریان مستندساز، نویسنده و منتقد سینما نیز از اعضای هیئت‌داوران این دوره بود.

فیلم مستند اینجا تهران است با موضوع گرافیتی در تهران ساخته‌شده است. دیوارنگاری یا گرافیتی (Graffiti) به معنی اثرگذاری سریع یا خط‌خطی، عنوانی است که برای تصویر کردن نقش‌ها، اشکال، حروف و کلمات، نشانه‌ها، نمادها و الگوها بر دیوارها به کار می‌رود و وجه قالبش به‌جز برخورداری از جنبه‌های غیرمعمول تصویری، نقش کردن در اماکن عمومی است. در بسیاری از کشورها ازجمله ایران، گرافیتی هنری زیرزمینی و غیررسمی است و به‌عنوان یک جرم با آن برخورد می‌شود.

عوامل تولید این مستند عبارت‌اند از: طراح و کارگردان: سعید حدادی، تصویربردار: محمد حدادی، تدوین: نازنین مفخم، آهنگساز: مانی منادی زاده، تهیه‌کننده: سعید حدادی. اینجا تهران است پیش‌ازاین در بخش مسابقه چهلمین دوره جشنواره تامپره حضورداشته و موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی از سومین جشنواره فیلم شهر شده است.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=1483