حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در پی ارسال دومین نامه فیلم‌سازان فیلم کوتاه روز چهارشنبه ۷ بهمن‌ماه ابلاغیه‌ای را برای پی گیری مطالبات مطرح شده به انجمن سینمای جوانان ایران ارسال کرد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، در متن این ابلاغیه آمده است: یقین دارم جناب آقای فرخنده کیش و همکارانشان خواهند کوشید سال آینده اتفاق‌های بسیار بهتری برای اهالی پرتلاش و کم‌توقع فیلم کوتاه رقم بخورد. سازمان سینمایی حمایت از این عزیزان را وظیفه خود می‌داند. پس از نامه جمعی از فیلم‌سازان گرامی، پی گیری مسائل مطرح‌شده به انجمن سینمای جوانان ایران در تاریخ ۷ بهمن‌ماه ابلاغ شده است. متن این ابلاغ به شرح زیر است:

جناب آقای فرخنده کیش

مدیرعامل محترم انجمن سینمای جوانان ایران

همان‌گونه که اطلاع دارید خانواده بزرگ و بی‌ادعای فیلم کوتاه، با انتشار دو نامه خواهان توجه بیشتر مدیریت سینمایی به این عرصه مهم، اثرگذار و آینده‌ساز شده‌اند. شما و همکارانتان در انجمن بیش از هر کس به باور قلبی و اهتمام اینجانب به انجمن آگاهید و تأکیدات پیوسته‌ام را به بررسی و حل فوری مشکلات این حوزه شنیده‌اید. در این خصوص موارد زیر را بررسی و نتیجه را گزارش نمایید:

۱- بررسی نمایید چرا این مسائل تاکنون از سوی انجمن سینمای جوانان ایران موردتوجه قرار نگرفت؟ درصورتی‌که مدیریت انجمن با این پیشنهادات موافق است لازم بود این درخواست‌ها در شوراهای انجمن بررسی، اولویت‌بندی و پالایش شده و به سازمان سینمایی منتقل می‌شد.

۲- با توجه به استقلال جشنواره فیلم کوتاه تهران و برگزاری پرشور و باشکوه آن، بررسی نمایید حضور فیلم کوتاه در جشنواره ملی فجر چه نقشی در پیشرفت فیلم کوتاه خواهد داشت؟

۳- با دبیر محترم جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای چگونگی حضور فیلم کوتاه در این جشنواره گفت‌وگو و نتیجه را اعلام نمایید. آمادگی برای حضور فیلم کوتاه در این جشنواره وجود دارد و موضوع با نظر کاملاً مساعد قابل‌بررسی است.

۴- برنامه‌ای جامع برای حل مشکلات و پیشبرد اهداف انجمن برای سال ۱۳۹۵ تهیه و در اسرع وقت برای بررسی و تصمیم‌گیری به سازمان سینمایی ارائه نمایید.

۵- همان‌گونه که می‌دانید، مدرسه ملی سینما با اهدافی به‌کلی متفاوت راه‌اندازی و ضرورت این اقدام در ده‌ها کارگروه بررسی شده است. زمینه‌های همکاری بین این دو نهاد را بررسی نمایید. بی‌تردید مدرسه ملی سینما که کارگاه ملی سینمای ایران است می‌تواند به استانداردسازی آموزش و غنای پژوهش سینمای ایران کمک شایانی نماید. بی‌تردید هنرجویان انجمن در سراسر کشور از این فرصت بهره‌مند خواهند شد.

۶- ایجاد فضای آرام و رفع نگرانی‌ها و دغدغه‌های خانواده بزرگ انجمن از وظایف انجمن است. انتظار می‌رود مدیریت انجمن در این رابطه گام‌های اساسی بردارد. سازمان سینمایی فیلم کوتاه و رسیدگی به امور انجمن سینمای جوانان ایران را به‌عنوان «مدرسه آینده سینمای ایران» وظیفه خود می‌داند و برنامه‌های مصوب از حمایت همه‌جانبه اینجانب برخوردار خواهد بود.

۷- کمیته مشترکی با حضور نمایندگان انجمن فیلم کوتاه و چهره‌های برجسته این عرصه تشکیل و موارد فوق را بررسی و نتیجه را در اسرع وقت گزارش نمایید.

در پایان از تلاش‌های شما و همکارانتان تشکر می‌کنم و برایتان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=2386