محبوبه محمدزکی از آماده‌سازی انیمیشن کوتاه «صورتی» که درباره تلاش‌های امیدوارانه یک زن برای غلبه بر یک بیماری سخت است، خبر داد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، محبوبه محمدزکی کارگردان عرصه انیمیشن در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت‌های اخیر خود گفت: حدود دو هفته پیش کار صداگذاری جدیدترین اثرم با عنوان «صورتی» به پایان رسید و در حال حاضر این انیمیشن برای گروه سنی بزرگ‌سالان آماده نمایش است. فیلم‌نامه این اثر را خودم نوشتم اما در نگارش آن از مشاوره‌های استادانی همچون مریم کشکولی نیا، مهناز راوند و امیر سحرخیز بهره بردم.

وی درباره مضمون انیمیشن «صورتی» توضیح داد: اکثر بیماران مبتلابه بیماری‌های خاص علاوه بر دردهای جسمانی و ناراحتی‌های فیزیکی از مشکلاتی که روح و روان آن‌ها را درگیر می‌کند نیز رنج می‌برند و چه‌بسا مشکلات روانی آزار بیشتری برای آن‌ها داشته باشند. ترس از مرگ، مشکلات اجتماعی، آینده نامشخص و … ازجمله دغدغه‌های آن‌ها است. این انیمیشن درواقع برشی از زندگی و روزمرگی زنی مبتلابه بیماری در دنیای ماشینی است.

این انیماتور افزود: او در طول فیلم امیدوارانه برای غلبه بر بیماری‌اش تلاش می‌کند. گاهی می‌هراسد، خسته می‌شود، اما ناامید نمی‌شود و درنهایت خود را از تعلقات دنیای مادی رها می‌کند. در بخش‌هایی از فیلم مرز بین رؤیا و واقعیت شکسته می‌شود که نمایانگر تمایل زن به حرکت به سمت دنیایی ماورایی است.

به گفته وی، انیمیشن «صورتی» علاوه بر نمایش بخشی از مشکلات و هراس‌های یک زن بیمار به مفاهیمی چون زندگی، امید و جاودانگی نیز می‌پردازد.

محمدزکی بیان کرد: هدف اصلی «صورتی» حضور در جشنواره‌ها است و در حال حاضر برای حضور در جشنواره فیلم «سلامت» اعلام آمادگی کرده‌ایم. البته کارهای مربوط به حضور این انیمیشن در  جشنواره‌ها را تازه شروع کرده‌ایم.

این کارگردان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه «صورتی» یک موضوع جهان‌شمول دارد از نمادهای بومی در آن استفاده نکرده‌ایم و شکل تصویری آن‌هم به همان‌گونه جهانی است.

سایر عوامل «صورتی» عبارت‌اند از انیمیت: آتنا فردوسی و محبوبه محمدزکی، طراحی صحنه: الهه چراغی، صدا و موسیقی: بهروز شهامت.

محبوبه محمدزکی کار انیمیشن را از سال ۲۰۱۲ زمانی که دانشجوی انیمیشن بود شروع کرد. در سال ۲۰۱۴ انیمیشن کوتاه «جوجه‌ماشینی» را به‌عنوان پایان‌نامه عملی‌اش ساخت که در بخش مسابقه جشنواره‌هایی چون (AISFF)، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه روزنبرگ، Short Shorts، AnimaMundi، جشنواره انیمیشن هلند و … شرکت کرد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=3621