فیدان: به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش، محسن استاد علی ضمن اعلام خبر اعطای نشان انجمن کارگردانان سینمای مستند به بهترین فیلم جشنواره از منظر کارگردانی بیان کرد: اعطای این نشان که از زمان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم رشد آغاز شده، قرار است در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم وارش نیز روندی ادامه دار باشد. بدین ترتیب هیات داوران صنف به بهترین فیلم نهمین دوره از این جشنواره از منظر کارگردانی این نشان را اهدا می کنند.

وی درباره معیارهای این انتخاب افزود: با توجه به موضوعی بودن بعضی از جشنواره ها از جمله وارش سعی می شود تا موضوعات و رویکردهای آن جشنواره نیز در فرآیند داوری لحاظ شود. اما آنچه مهم است و اولویت دارد، کارگردانی یک اثر و ساختار آن در انتخاب نهایی اعضای داوریست. چراکه به هر حال فیلم هایی که از مرحله انتخاب به مسابقه راه می یابند، در واقع با سیاست ها و موضوعات یک جشنواره موضوعی همخوان بوده اند و مضامین مورد نظر جشنواره را دربرمی گیرند.

این کارگردان با اشاره به حضور و داوری سه کارگردان مستند در هیات داوران اعطای این نشان عنوان کرد: به نظرم به دلیل اتخاذ نگاهی تخصصی به فیلم ها، نشان های اصناف می تواند مهم و ارزشمند باشد و اقدام موثری است که در چند ماه اخیر مورد تاکید این هیات مدیره قرار گرفته است.

نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری مازندران و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مازندران برگزار می شود.

این جشنواره سینمایی بر موضوعاتی همچون فرهنگ عامه شامل سنت های رفتاری، گفتاری و زیستی تاکید و دبیری آن را مهدی قربانپور برعهده دارد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=13385