رییس انجمن فیلم کوتاه اعلام کرد نمایش فیلم‌های کوتاه در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر کاملا قطعی است، اما هنوز ساز و کار آن مشخص نشده است. 

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، مسعود امینی‌تیرانی رییس انجمن فیلم کوتاه ایران درباره آخرین اخبار از حضور فیلم‌های کوتاه در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر به خبرنگار مهر گفت: نمایش فیلم‌های کوتاه در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر قطعی شده است اما هنوز ساز و کار نمایش آثار مشخص نشده است که به زودی با برگزاری جلسه‌ای این مساله نیز مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: انتخاب فیلم‌های کوتاه در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر طبق فراخوان انجام شد و دبیرخانه و دبیر جشنواره در این زمینه نهایت همکاری را با ما داشتند و تقریبا آنچه را که دنبالش بودیم قبول کردند.

این فیلم‌بردار و فیلم‌ساز توضیح داد: البته اعتراض هایی نسبت به فیلم های انتخابی صورت گرفت که بخشی از این اعتراضات در مورد افزایش زمان فیلم ها و یا طراحی مکانیسم انتخاب فیلم های کوتاه از جشن مستقل فیلم کوتاه و جشنواره فیلم کوتاه تهران بود.

امینی‌تیرانی در پاسخ به این انتقادها گفت: هر فستیوالی می‌تواند زمانی را برای فیلم‌های مورد نظر انتخاب کند. یکی از مواردی که سبب شد فیلم کوتاه از جشنواره فجر خارج شود این بود که حجم زیادی از فیلم‌های کوتاه متقاضی حضور در جشنواره بودند و عملا هیات انتخاب دچار مشکل می‌شدند ولی اینکه فیلم‌های کوتاه از بین برگزیدگان جشن مستقل و جشنواره فیلم کوتاه تهران انتخاب شوند تا حدی این مشکل را حل کرد.

رییس انجمن فیلم کوتاه ایران در پایان با اشاره به زمان ۱۵ دقیقه‌ای فیلم‌های کوتاه در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر، گفت: فکر می‌کنم با زمان در نظر گرفته شده برای فیلم‌های کوتاه، کارگردانان فیلم کوتاه از این به بعد تلاش بیشتری می‌کنند تا در آثارشان الگوهای فیلم کوتاه را رعایت کنند.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=9794