فراخوان و مقررات سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اضافه شدن بخش مسابقه فیلم کوتاه برای پذیرش فیلم‌های ایرانی منتشر شد.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، فراخوان و مقررات سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر با نگاهی ویژه به آثاری که در گسترش پیام عدالت‌طلبی و دفاع از ستمدیدگان دارند و تمرکز خاص بر فیلم‌هایی از خاورمیانه و آسیای مرکزی و آثار پیام‌آور صلح و دوستی در مقام آموزه‌های راستین پیامبران الهی، منتشر شد.

متن این فراخوان به شرح زیر است:

ماده ۱ – اهداف

در قلب پایتخت ایران، تهران، جشنواره جهانی فیلم فجر فیلم‌های داخلی و بین‌المللی را که از کیفیت‌هایی عالی برخوردار باشند ارج می‌نهد. این رویداد مبادلات فرهنگی را گرامی می‌دارد، دستاوردهای نوین سینماگران تحسین شده را به نمایش می‌گذارد و فیلم‌هایی را که در ارتقاء مشارکت هنری در واسطه بیانی سینما راهگشا هستند، عرضه می‌کند. به‌علاوه، جشنواره نگاهی ویژه به آثاری دارد که در گسترش پیام عدالت‌طلبی و دفاع از ستمدیدگان و همین‌طور تأکید بر ارزش‌های اخلاقی و انسانی در دنیایی متعصب و غیرانسانی مؤثر باشند.

همچنین جشنواره بر فیلم‌هایی از خاورمیانه و آسیای مرکزی و آثار پیام‌آور صلح و دوستی در مقام آموزه‌های راستین پیامبران الهی، تمرکزی خاص دارد.

سی و چهارمین دوره جشنواره، به دبیری رضا میر کریمی از اول تا ششم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

ماده ۲ – شرایط پذیرش آثار ایرانی

نسخه‌های قابل‌قبول: دی سی پی، فایل اَپِل پرورِز ۴۴۴۴ یا فایل فول اچ‌دی با زیرنویس انگلیسی

تاریخ تکمیل اثر: حداکثر دوازده ماه پیش از آغاز جشنواره

فیلم‌های قابل‌قبول:

فیلم‌های بلند با حداقل زمان ۷۵ دقیقه تهیه شده به‌قصد نمایش سینمایی

فیلم‌های کوتاه با حداکثر زمان ۱۵ دقیقه

کلیه فیلم‌های بلند متقاضی می‌بایست حداکثر تا تاریخ بیست و پنجم اسفندماه ۹۴  فرم شرکت را در نشانی زیر به شکل آنلاین (بر خط) تکمیل نمایند:

برای دریافت فرم ثبت‌نام کلیک کنید.

درصورتی‌که آثار ایرانی پیش‌ازاین، به هر عنوان، در خارج از کشور به نمایش در آمده باشند، امکان حضور در بخش‌های رسمی جشنواره را نخواهند داشت.

تبصره: فیلم‌های کوتاه از این قاعده مستثنی خواهند بود.

فرم شرکت تکمیل‌شده و نسخه بازبینی می‌بایستی پیش از مهلت مقرر (۲۵ اسفند ۱۳۹۴) به نشانی زیر رسیده باشند:

پست الکترونیکی   film@fajriff.com

آدرس دبیرخانه: خیابان شریعتی، سه‌راه طالقانی به‌طرف میدان سپاه، نبش کوچه طاهریان، پلاک ۲۷۶ واحد ۲

تلفن: ۰۲۱۷۷۶۴۴۶۸۰

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=2594