به گزارش فیدان وب‌‎سایت تخصصی فیلم کوتاه، به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمد حسین نیرومند که تاکنون عهده دار مسئولیت یکی از قدیمی ترین انجمن های سینمایی یعنی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بود، جای خود را به هاشم میرزاخانی داده است. میرزاخانی فارغ التحصیل رشته کارگردانی از دانشکده صداوسیما است. وی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران بوده و همچنین، عضو شورای پروانه نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو شورای فیلمنامه و برآورد موسسه رسانه‌های تصویری و عضویت هیات امنای مؤسسه سینما شهر را نیز در کارنامه خود دارد.

میرزاخانی همچنین دبیری چهار دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران (دوره‌های ۲۷ تا ۳۰)، قائم مقام دبیر در بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر و همچنین دبیری نخستین جشنواره بین المللی فیلم وحدت را برعهده داشته است.

همچنین بر اساس احکام دیگری از سوی احسان محمدحسنی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، چهره هایی چون احمدرضا درویش، شهریار بحرانی، پرویز شیخ طادی، مرتضی سرهنگی و سید احمد میرعلایی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس منصوب شدند.

با اصلاح و ابلاغ ساختار جدید این انجمن، علاوه بر توسعه و تجهیز شهرک سینمایی دفاع مقدس، مجموعه «راوی فیلم» به عنوان موسسه تجهیز و اداره زیر ساختی پخش و اکران آثار سینمایی نیز از موسسه رزمندگان اسلام جدا شده و به انجمن سینمایی الحاق یافت.

پیش از این نیز در حکم دیگری، مسعود نجابتی از چهره های شاخص هنرهای تجسمی کشور به سمت مدیر عامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب شده بود.
در حکم پیشین محمدحسنی همچنین، مسعود شجاعی طباطبایی، محمدرضا دوست محمدی، عباس صانعی، سید محمدرضا میری، حامد مغروری، علی حیاتی و سید مهدی حسینی نیز به عنوان اعضای شورای سیاست گذاری انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب شده بودند.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=6913