۹ انیمیشن کوتاه ایرانی به بخش مسابقه فینال چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن کودک و نوجوان «سکه طلایی کنستانتین» صربستان راه یافتند.

به گزارش فیدان وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه، انیمیشن‌های کوتاه «از سرزمین‌های شرقی» به کارگردانی سارا طبیب زاده، «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان، «رویای عنکبوت» به کارگردانی آریو صفارزادگان، «گنج پاییز» به کارگردانی امین حسین ونکی، «باور» به کارگردانی امیر واحدی، «پدر» به کارگردانی محمدرضا خردمندان، «عجله» به کارگردانی سحر طرزی، «خط قرمز» به کارگردانی مونا عبدالله شاهی و «O+AB» به کارگردانی رضا هادیانی به بخش مسابقه فینال چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن کودک و نوجوان «سکه طلایی کنستانتین» صربستان راه یافتند.

این انیمیشن‌های ایرانی در چهارمین دوره این جشنواره از تاریخ ۵ تا ۷ آگوست برابر با ۱۵ تا ۱۷ مردادماه در شهر نیس صربستان با آثاری از فرانسه، اسپانیا، بلاروس، روسیه، چک، صربستان، آلمان و هلند به رقابت خواهند پرداخت.

این جشنواره هرساله با هدف ترویج خلاقیت فرهنگی کودکان و نوجوانان آثار انیمیشن را در بخش‌های ده سال، تا چهارده سال، تا هجده سال و بزرگ‌سالان را به نمایش می‌گذارد و در کنار اکران آثار دارای کارگاه‌های آموزشی متعدد است. همچنین انیمیشن‌های «نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت. 

پخش بین‌الملل انیمیشن کوتاه «از سرزمین‌های شرقی» را فیدان فیلم بر عهده دارد.

پیوند کوتاه: https://www.fidanfilm.ir/?p=3722